Úspěchy studentů na přijímacích zkouškách jsou vizitkou naší činnosti

Dlouholeté vedení přípravných kurzů na Fakultu architektury ČVUT do Prahy, VUT do Brna a školy umění a designu už vychovalo mnoho úspěšných architektů i návrhářů. Další generace studentů se na vstup do profesního života chystají v následujících letech. Přejeme všem mnoho úspěchů!

Doporučení studentů a rodičů

06/2024

Kurz Festad mě skvěle připravil a díky jeho absolvování jsem se s přehledem dostal na FA VUT, FA ČVUT. Rád bych podotkl, že mě kurzy vypravily nejen na přijímačky, ale i do života, naučil jsem se zde, kromě teorie kresby, i postup jak kreativně přemýšlet a tvořit, a to si z celé výuky beru jako nejcennější.
Ještě jednou vám děkuji za neuvěřitelné zkušenosti a dva roky přípravy nejen na architekturu, ale snad i do pozdějšího architektonického studia a života.

Alexandr René Mišun

05/2024

Dobrý den,
v létě jsem u Vás absolvovala FestAD, jednou v Praze a jednou v Valašském Meziříčí. Díky této přípravě jsem byla schopná se dostat z prvního kola na moji vysněnou školu architektury ČVUT v Praze. Kurzy FestADu jsou naprosto skvělé a jsem moc ráda že jsem je absolvovala. Doufám že Vám budu moct i poděkovat osobně.

S pozdravem Zuzana Večeřová

02/2024

Vážená paní/Vážený pane,
chci Vám moc poděkovat za Vaše vedení v přípravě na talentové zkoušky – architektura. Dostala jsem se definitivně na obě školy, na které jsem se hlásila – TUL a ČVUT. Moc jste mi s přípravou pomohli a naučili mě spoustu nových věcí. Byla jsem na Vašem letním kurzu, který si nemůžu více vynachválit. Těch pět inteznivních dnů kreslení a přednášek mi daly mnoho, stejně jako následné pravidelné vedení. Mockrát Vám děkuji. Chtěla bych speciálně poděkovat panu Ondřeji Hozákovi, který mi vždy dal konstruktivní kritiku na mé práce a vše mi vstřícně vysvětloval. Dokázal jste mě vždy správně nakopnout, ale i pochválit :)).
Děkuji.

Vaše studentka S.B.

04/2023

Dobrý den,
chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se podílejí na organizaci a samotném učení festivalu i online ateliéru FestAD. Nejenom jste mě výborně připravili na příjímací zkoušky na architekturu, ale probudili jste ve mně obrovské nadšení pro umění a kresbu. Dokázali jste vždycky dát upřímnou zpětnou vazbu k pracím, ale zároveň umíte i studenta povzbudit – vždycky bylo na mých pracích co opravovat, ale nikdy jsem se necítila beznadějně:) Za rok jsem se díky vašemu výukovému stylu posunula v kresbě dále než kdy jindy.

Anna Blažková

03/2023

Dobrý den,
absolvovala jsem u vás letos letní FestAD, průběžnou online přípravu včetně víkendovek. Chtěla bych vám moc poděkovat za přípravu, jelikož jsem se dostala na obě školy, na které jsem se hlásila: Architekturu na TUL do Liberce i Architekturu ČVUT (hned z prvního kola). Přeji i nadále úspěšnou přípravu studentů na VŠ…

Sofiya Shtanko

10/2022

Krásný den,
po celkem úspěšných 3 týdnech na škole, co jsem si na celý Festad vzpomněla asi stokrát s tím, že to bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat, a jak moc mi to vlastně školu ulehčuje, jsem si řekla, že napsat Vám doporučení bude to nejmenší, jak Vám za vše poděkovat.

Festad byl tou nejlepší volbou, co jsem mohla v roce zkoušek udělat. Byla jsem i na letním kurzu a pak jsem pokračovala i v online výuce. Celou kvalitu kurzu jsem si uvědomila vlastně až na škole. Studuju teď FA ČVUT teprve tři týdny, ale už za tuto dobu jsem si tolikrát vzpomněla na Festad, jak mi ulehčuje život každým dnem. Byla to celkem dřina, ale to mě skvěle připravilo na studium na škole. Festad mě naučil, jak neodkládat práci a nepodlehnout nátlaku. Jak pracovat s kritikou a přemýšlet kreativně. Díky Festadu mám náskok ve výtvarné tvorbě, ale i v dějinách umění a architektury. Letní kurz ve spojení s online výukou mi velice vyhovoval. Online výuka byla super a splnila svůj účel možná ještě lépe než výuka prezenční. Nemusíte nikam jezdit a vše zvládnete z domu, kdy chcete. Musíte si najít čas sami a vše si rozvrhnout a i to vás dost naučí, jak pracovat na vysoké. Sama bych se nikdo takto na školu nedokázala připravit. Všichni učitelé jsou skvělí a hodně vás toho naučí. Nemůžu si je vynachválit. Škola je opravdu náročná, ale mnohem náročnější by byla bez Fest adu. Moc děkuji všem učitelům za perfektní přípravu ke zkouškám i ke studiu.

Ještě jednou moc děkuji, za to, co pro všechny děláte. Jste v tom skvělí.
S přáním úspěchů do dalších let
Adéla Prěcechtělová

04/2022

Dobrý večer,
v první řadě bych Vám chtěl moc poděkovat za komplexní přípravu, díky které jsem byl přijat hned po prvním kole na FA ČVUT v Praze, na Fakultu umění a architektury v Liberci i na pohovor FA VUT v Brně. Všechny Vaše kurzy, kterých jsem se zúčastnil, pro mne byly velmi užitečné a odnesl jsem si z nich spoustu důležitých informací a rad, jak se efektivně připravit na talentové zkoušky. Stěžejní pro mě byl letní kurz v Praze, který mi otevřel oči a ještě více ve mně prohloubil zájem o obor

Přeji Vám mnoho úspěchů při výuce a ještě jednou děkuji.
Martin Kubín

04/2022

Dobrý večer,
chtěla bych poděkovat za přípravu k talentovým zkouškám na architekturu jak do Prahy, tak do Brna. S radostí Vám píšu, že jsem již byla přijata do Prahy na FA ČVUT – Architekturu a urbanismus, a to bez pohovoru, hned po prvním kole. Takže děkuji moc za kurzy, online výtvarky po večerech a hlavně letní kurz v Praze – ten byl oba roky ze všeho nejlepší!

Moc děkuji za přípravu a doufám, že se ještě někdy potkáme!
Alžběta

04/2022

Dobrý večer,
chtěla bych vám moc poděkovat za skvělou přípravu na přijímací zkoušky. Díky vám jsem byla přijata na FA ČVUT (obor Architektura a urbanismus) z 1. kola – umístila jsem se na 19.-24. místě s 53 body (26 b. za talentovky, 8 b. za dějiny, 6 b. za deskriptivu a 13 b. za Scio OSP). Všechny vaše kurzy mi opravdu moc pomohly. Díky nim jsem pochopila, co přesně po mně v talentové části přijímaček vyžadují a naučila se to. Velmi užitečné pro mě byly také přednášky z dějin umění a kurzy deskriptivní geometrie. Vaše kurzy doporučuji každému, kdo uvažuje o studiu architektury, nebo se pro něj už rozhodl a chce se připravit na přijímačky.

Přeji vám mnoho dalších úspěšně připravených studentů.
Aneta Prouzová

03/2022

Dobrý den pane Hozáku,
chtěla bych Vám a celému týmu FestAdu moc poděkovat za velmi přínosný pravidelný půlroční kurz vedení ke zkouškám. Dostala jsem se na svou vysněnou Fakultu architektury v Praze na ČVUT hned po prvním kole. Jsem si jistá, že bych to bez vaší pomoci nezvládla.

Mějte se moc hezky a ještě jednou děkuji.
Aneta Marysková

03/2022

Dobrý den,
chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za pomoc s přípravou na přijímací zkoušky. Všechny kurzy, které jsem u vás absolvovala byly velmi obohacující. I díky Vám jsem se dostala hned z prvního kola na FA ČVUT na obor Architektura a urbanismus i Design. Pomohli jste mi zvládnout velký kus práce.

Mockrát Vám děkuji za snahu a ochotu!
K. Jelínková

03/2022

Dobrý den,
během posledního půlroku jsem se zúčastnila většiny Vašich kurzů na přípravu na přijímačky na vysoké školy a chtěla jsem Vám moc poděkovat za to, jak skvěle je děláte. Minulý pátek byly zveřejněny výsledky prvních kol přijímacích řízení na FA ČVUT a já jsem rovnou přijata na oba obory, na které jsem se hlásila – architektura a design. Vaše kurzy mi neuvěřitelně pomohly. S Vaší pomocí jsem se zlepšila po umělecké stránce, ale také mi kurzy zlepšily sebevědomí. Na zkouškách jako takových jsem přes všechen stres a i přes to, že se spousta věcí pokazila, byla schopná zachovat chladnou hlavu a problémy vyřešit, protože už jsem od Vás měla natrénováno jak na to.

Ještě jednou moc děkuji, za to co děláte, a přeji hezký den,
Johana Odvody

03/2022

Dobrý den,
chtěl bych se s vámi podělit o svůj výsledek na FA ČVUT. V prvním kole jsem získal 53 bodů a tudíž jsem byl přijat. Děkuji moc za vedení k přijímacímu řízení. Hodiny strávené vaší kresbou a nad vašimi materiály mi hodně daly.

Moc děkuji.
Ondřej Ocelík

03/2022

Dobrý deň,
S radosťou oznamujem že som bola prijatá po 1.kole prijímacich skúšok na FA ČVUT. Mala som 43 bodov. Chcem sa poďakovať celému FestAD že som mala tú možnosť získať všetky tie cenné informácie a skúsenosti. Ešte raz Vám patrí veľké ďakujem.

S pozdravom
Andrea Hajtmánková

03/2022

Vážený týme FestADu,
chtěla bych Vám poděkovat za skvělou komplexní přípravu na přijímací zkoušky na Fakultu architektury ČVUT v Praze, kam jsem byla přijata z prvního kola. Znalosti a zkušenosti, které mi Vaše výuka přinesla, jsou pro mě nenahraditelné a pro mé budoucí směřování naprosto klíčové. Poskytli jste mi mnoho cenných rad, kterými se řídím nejen během tvorby, ale také v osobním životě a velice si toho vážím.
Chtěla bych Vám poděkovat za Váš přístup k nám studentům, protože vše, co nám předáváte, předáváte srozumitelně, formujete naše myšlení kreativně a podporujete nás v tom, čeho bychom chtěli dosáhnout, což je velmi důležité. Jmenovitě bych chtěla poděkovat paní ředitelce Haně Kocourkové, která mě nadchla svými výtvarnými lekcemi a inspiračními kurzy, kde jsem měla možnost si vyzkoušet spoustu nových výtvarných technik a svým úžasným nadhledem. Dále pak panu Ondřeji Hozákovi, který mi poskytl spoustu užitečných rad během FestADu i on-line kurzů. A hlavně paní Kateřině Chvílové a paní Evě Hozákové, které mě připravovaly po celých pět let jak prezenčně, tak i online, a posunuly mé schopnosti od nuly strmě nahoru.
FestAD mi pomohl se rozvíjet, a to nejen po výtvarné stránce, naučil mě myslet i vnímat svět v souvislostech, hledat inspiraci ve zdánlivě obyčejných věcech, nebát se prosadit a vytvořit si svůj individuální přístup v tvorbě.

Děkuji,
Eva Řepková

03/2022

Dobrý den,
chci vám srdečně poděkovat za veškerou pomoc, kterou jste mi dodali. Radostně oznamuji, že jsem byl přijat na vizuální design do Ústi nad Labem. Bez vás bych to nezvládl. Moc vám přeji, ať se vám daří a ať vás potká jen to dobré. Jste skvělí! Pokud byste měli otázky k průběhu přijímacího řízení, rád se podělím.

Ještě jednou mnohokrát děkuji.
David /Dejw Mik/

08/2021

Vážený pane architekte,
od doby, kdy skončilo přijímací řízení na fakulty architektury se Vám odhodlávám jako rodič napsat. Natálie byla přijata na FA ČVUT do Prahy. Celkově skončila na 53. místě z 650 uchazečů. Měla druhý největší počet za talentovou část ze všech (28 bodů z 30), za což jsme neskutečně šťastní. Byla si na zkouškách mnohem jistější díky tomu, že absolvovala Festad a všechny navazující online kurzy (některé i opakovaně). A nebýt toho, nedopadlo by to, o tom jsem přesvědčená. MOC děkuji za Váš čas. Mějte se dobře a ať se Váš FestAD i nadále rozvíjí.

Se srdečným pozdravem z Ostravy
MgA. Daniela Buchalová

06/2021

Chtěla bych Vám moc poděkovat za neskutečné dva roky přípravy na přijímací zkoušky na vysokou školu. Za ty dva roky jsem se neskutečně zlepšila a naučila plno věcí. Myslím si, že kdybych na kurzy nechodila, moje šance na úspěšné složení přijímacích zkoušek by byla o hodně menší. Jsem velmi ráda, že jsme procvičovali nejen kresebnou část přijímaček, ale také dějiny umění. Moc se mi líbily i kurzy deskriptivní geometrie, které mi výrazně pomohly, jelikož na škole jsme deskriptivu neměli. Oceňuji milý přístup lektorů a jejich schopnost podávání konstruktivní kritiky, která byla velmi důležitá. Výsledkem mojí dvouleté přípravy je potvrzení o přijetí na FA ČVUT, obor Krajinářská architektura.

Moc Vám děkuji ještě jednou. 🙂

S pozdravem
Tereza Černíková

05/2021

Dobrý den,

ráda bych Vám velice poděkovala za kvalitní přípravu na talentové zkoušky. Hodně mě posunula v mé kreativní tvorbě. Jsem přijatá na FA ČVUT, FA VUT a ARCHIP.

Ještě jednou děkuji a přeji pěkný večer,
Šárka Schmiedová

05/2021

Dobrý deň, pán Hozák,

chcela by som sa s Vami podeliť o výbornú správu, Emku prijali na FAD STU v Bratislave, na FA VUT v Brne a dnes dostala oznámenie o prijatí aj na FA ČVUT v Prahe, za pohovor získala 35 bodov, plný počet. Veľmi sa tešíme. Chcem sa poďakovať celému tímu FestAD, že ste ju tak perfektne pripravili.

Prajem Vám pekný deň.
Adriana Krivosudská 

04/2021

Dobrý den,

chtěla jsem Vám i celému týmu Festadu poděkovat za nádhernou a obohacující přípravu na přijímací zkoušky. Podařilo se mi dostat na školy, na něž jsem se chtěla dostat. Festad a všechny následné kurzy mě nejenom skvěle připravily, ale zároveň mi dodaly i trochu důvěry ve mě samotnou. Díky Festadu a osobnímu a trpělivému přístupu Vás i celého týmu jsem se dozvěděla a naučila spoustu věcí, které mi dříve nebyly až tak zřejmé či známé. Těším se na letní Festad a děkuji za všechen Váš čas, rady a trpělivost. 

S pozdravem,
Tereza Baselová 

04/2021

Dobrý den,

moc Vám děkuji za pomoc s přípravou na talentové zkoušky. Díky Vám jsem se posunula v kresbě, získala znalosti z dějin umění a deskriptivy a také jsem se naučila přijímat kritiku. Dostala jsem se na architekturu a urbanismus na FA ČVUT a FA VUT, což by se mi bez Vašich kurzů a konzultací jen těžko povedlo. 

Děkuji celému Vašemu týmu!
Eva I. 

04/2021

Dobrý den,

na konci března přišla oznámení o přijetí na vysokou školu. A i díky Vám mě přijali na FA ČVUT. Tímto Vám tedy chci neskonale poděkovat za všechno, co jste pro mě a i ostatní udělali! Bez Vás bychom nebyli tam, kde jsme. Takže ještě jednou děkuji! 

Přeji krásný zbytek dne
Adéla Klihavcová 

04/2021

Dobrý den pane Hozáku,

tímto bych Vám chtěla poděkovat za všechnu snahu a práci, kterou jste věnoval do Vašich kurzů. Nebýt Vás, tak nejsem ani zdaleka na takové úrovni, ke které jste mě dokázal vypracovat. Díky Vám teď už druhý den slavím úspěch, o kterém sním už minimálně 6 let. Dostala jsem se na svou vysněnou vysokou školu: Fa ČVUT, obor architektura a urbanismus a to s přehledem po prvním kole! Jsem opravdu moc vděčná za každou minutu, kterou jste s námi strávil, i když jen online. Každá Vaše rada byla užitečná – ať ohledně kresby, historie umění nebo deskriptivy. 

Ještě jednou mockrát děkuji. S přáním hezkého dne
Veronika Trčková 

04/2021

Dobrý den paní Chvílová, dobrý den pane Hozáku,

ráda bych se pochlubila se skvělou zprávou – byla jsem přijata na FA ČVUT hned po prvním kole a následně i na FA VUT! V Praze jsem měla 53 z 60 bodů. Velmi děkuji za skvělou přípravu, motivaci a podporu celého Vašeho týmu. Za tři roky práce jsem se ohromně výtvarně posunula a také nabyla spoustu znalostí z dějin umění a deskriptivní geometrie. Kurzy FestADu budu všem jen doporučovat! 😀 

S pozdravem
Laura Lukoszová 

04/2020

Dobrý den,
chtěla bych vám poděkovat, za dokonalou přípravu na přijímací zkoušky na vysokou školu. Díky vaší přípravě jsem dokázala úspěšně projít zkouškami.

Děkuji
S pozdravem
Svobodová Markéta

04/2020

Dobrý den,
chci Vám moc poděkovat za perfektní přípravu k talentovým zkouškám! Byla jsem přijata již z 1. kola přijímaček na obor Design i Architektura na Fakultě architektury ČVUT. Vděčím za to celému týmu FestAD a všem bych chtěla moc doporučit jak letní kurz, tak podzimní víkendovky na Moravě. 

S pozdravem
Štefanová Nikola 

04/2020

Dobrý den,

rád bych Vám a celému týmu FestAD poděkoval za přípravu ke příjímacím zkouškám na VŠ. Dostal jsem se jak na FA ČVUT, tak i na FA VUT. Každovečerní přednáška o dějinách umění byla též mnoho nápomocná při testu na ČVUT. Mnoho Vašich rad jsem si vzal k srdci a využil jich u zkoušek.  Ještě jednou děkuju za perfektní přípravu.

M.L.

03/2020

Dobrý den,
chci Vám moc poděkovat za úžasnou přípravu k přijímacím zkouškám! Jsem přijata na obor Design i Architektura na FA ČVUT, a to z prvního kola. Musím upřímně říci, že bez Vašich kurzů bych takového výsledku nikdy nedosáhla. Díky Vaší přípravě jsem přesně věděla, co od zkoušek očekávat a všechny zkušenosti získané během kurzů FestAD a víkendových kurzů jsem tak mohla plně zužitkovat. Ještě jednou mockrát děkuji.

Alžběta Veličková

03/2020

Dobrý den,

chtěla bych Vám moc poděkovat za perfektní přípravu na talentové zkoušky. Před chvílí jsem se dozvěděla, že jsem byla přijata z 1. kola na Fakultu architektury ČVUT a jsem přesvědčená, že bez Vás by se mi to určitě nepovedlo.

S pozdravem
Kristýna Bruknerová

07/2019

Dobrý den,
ráda bych Vám poděkovala za přípravu na vysokou školu, díky vašemu kurzu jsem se totiž dostala na Architekturu jak na VUT do Brna, tak i na ČVUT do Prahy, děkuji,

s pozdravem Adéla O.

04/2019

Dobrý den,
mockrát Vám děkuji! Jsem přijata na Design FA ČVUT do Prahy a také na obor Produktový design na UTB ve Zlíně a očekávám výsledky ještě z VUT Brna architektury. Chtěla bych Vám tímto mockrát poděkovat za excelentní přípravu ke zkouškám a k pohovorům. Musím říci, že všechny nabyté vědomosti jsem využila a v postupu mi velice pomohly.

Markéta Opravilová

04/2019

Kurz FestAD v Ostravě jsem intenzivně navštěvovala sice kratší dobu, ale i přesto se mi podařilo připravit na zkoušky a dostat se do ateliéru Grafického designu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Doporučuji také víkendové kurzy ve Valašském Meziříčí, na kterých jsem své dovednosti ještě zdokonalila. Mockrát děkuji všem lektorům!

Klára Tylčerová

04/2019

FestAD i podzimní víkendovky mohu doporučit všem, kteří se připravují na talentové zkoušky a také všem nadšencům, kteří chtějí své kreslířské schopnosti posunout o několik úrovní výš. FestADu jsem se zúčastnila dohromady 2x. Můžu jednoznačně říct, že vyučující jsou velmi příjemní a profesionální. V průběhu kurzu jsem navíc poznala spoustu nových, úžasných a inspirativních lidí. Letos jsem byla přijata na Fakultu architektury ČVUT z prvního kola zkoušek. Moc děkuji celému týmu FestADu za přípravu.

Alena Richterová

03/2019

Letnímu kurzu FESTAD vděčím za přijetí na obor Design i Architektura na FAČVUT již z prvního kola. Díky velkým zkušenostem lektorů probíhala příprava systematicky a byla zaměřena na to nejpodstatnější jak po straně uměleckých dovedností, tak i teoretických znalostí nutných k přijetí. Rozhodně bych doporučila účast na obou termínech (v Praze i na Moravě), zejména pokud Vám do přijímacího řízení nezbývá mnoho času. Ještě jednou Vám děkuji!

Natália Bodnárová

03/2019

Na Fakultu architektury ČVUT jsem byla přijata z prvního kola přijímaček a to bych rozhodně nikdy nedokázala sama se samostudiem a bez velké dávky motivace, která se ke mně dostala za celý průběh FestADu. Ještě jednou vám za všechno moc děkuji a doufám, že se brzo uvidíme.

Petra N.

08/2018

Děkuji celému týmu Festadu za nádherný týden v Toulcově dvoře 2017. Na podzim jsem se účastnila víkendovek ve Valmezu a ty byly také hodně užitečné! Teď už jednoznačně chápu, že tým Festadu jsou ti správní lidé, kteří pomohou se vzděláním v jakémkoliv tvůrčím oboru.

Byla jsem přijata na ČVUT na Design a postoupila jsem do druhého kola na Architekturu, kde jsem získala maximální počet bodů. Za pár dnů jsem se dozvěděla, že se mi podařilo dostat i na Umprumku (Ateliér Architektury IV – vedoucí Brychta), to byl pro mě šok.

Děkuji za to, že jsem nyní studentkou UMPRUM.

Maria Khositashvili

04/2018

Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat celému týmu FestADu, který mě perfektně připravil na přijímací zkoušky na FA ČVUT, kde jsem přijata, jak na architekturu, tak i design. Jako učitelé jsou velmi příjemní a umí Vás v rekordním čase připravit na přijímačky. Doporučuji letní kurzy i podzimní víkendovky, opravdu Vás to posune o kus dál. Je to přece jen investice do Vaší budoucnosti. Mockrát děkuji!

Petra Paludová

03/2018

Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala za intenzivní přípravu na zkoušky, která se vyplatila. Byla jsem přijata na obor Krajinářská architektura na FA ČVUT už z prvního kola zkoušek. Všechny kurzy, které jsem u Vás absolvovala mi velice pomohly a jsem ráda, že jsem měla možnost se některých zúčastnit i podruhé

Kristýna Vaculíková

02/2018

Dobrý den, podávám zprávu o přijetí na ČVUT fakultu architektury po 1. kole bez pohovoru. Děkuji moc za pomoc, bez vás by to nešlo.

Matouš Pluhař

02/2018

Na obor Animace ve Zlíně se ročně přijímá jen deset nezdatnějších kreslířů. FestAD mi dal perfektní přípravu a za dva roky jsem se z nuly připravil na tento žádaný obor. Děkuji.

Matěj Šak

06/2017

Dobry den, nevím, jesti si na mne z FestADu pamatujete, ale chtěla bych poděkovat, že jsem díky Vám uspěsně ukončila prvni rocnik studia na Oboru designu Fakulty architektury na ČVUT v Praze. Jsem moc ráda, ze jsem se tři léta po sobě zúčastnila právě Vašich kurzů a právě proto jsem měla možnost se dostat na tenhle obor. Chtěla bych Vám jen poděkovat za Vaši práci, kterou děláte, je to báječné. Děkuji Vám za všechno. S pozdravem

Emma Závodská

04/2017

Dobrý den, chtěla bych Vám moc podělovat za Vaši přípravu. Dostala jsem se na všechny školy, kam jsem se hlásila (Architektura v Praze, v Brně a Průmyslový design na FA). Myslím si že bez festadu bych nikdy takhle dobře nezabodovala. Jste skvělí! S pozdravem,

Lucie Koháková

04/2017

FestAD mi odporučila moja učiteľka matematiky, ktorej som za to neskutočne vďačná. Absolvovala som oba letné festivaly a aj skoro každú „víkendovku“. Prijali ma na obe univerzity na ktoré som sa hlásila FA VUT Brno a FA ČVUT Praha (tu som dokonca bola navrhnuta po přijetí hned po 1.kole). FestAD ťa nenaučí len pekne kresliť… Naučí ťa omnoho viac. Učitelia ti vysvetlia prečo sa veci kreslia práve tak ako sa kreslia, pridajú vtipné historky k dejinám umenia a o slovným spojeniach „Obecní tvar“ a „Od celku k detajlu“ sa ti bude aj snívať. Ale sú to neskutočne užitočne rady, ktoré ti nikto iný nedá. Všetkých architektov aj pani riaditeľku pozdravujem a patrí Vám veľké ďakujem. 🙂

Laura P.

03/2017

Milý pane Hozáku, nedávno mi přišly výsledky z přijímacích zkoušek na fakultu architektury. Dostal jsem se na obě školy – do Prahy i do Brna (tam jsem dokonce skončil šestý v pořadí). Velkou zásluhu na tom mají právě vaše kurzy, bez nich bych samozřejmě takovou šanci neměl. Víkendovky i oba prázdninové kurzy mě posunuly dopředu. Proto Vám i celému FestADu moc děkuji za důkladnou přípravu.

V. Heginger

03/2017

Na začátku tohoto školního roku jsem byla zmatená. Neměla jsem tušení, co příjmačky na uměleckou školu vlastně obnáší. O šest měsíců později mě přijali na FA VUT a FMK ve Zlíně, obor Grafický design, kde jsem se s 78 body umístila jako první. Vděčím za to Festadu, Vašim odborným znalostem a individuánímu přístupu. Děkuji celému týmu, hlavně paní Chvílové a Hozákové, u kterých jsem každý týden absolvovala výuku.

Pavlína Štefková

03/2017

Za přijetí na Fakultu architektury na ČVUT v Praze z velké části vděčím FestADu, bez kterého bych se jistě netěšil na další školní rok. Mnohokrát děkuji,

Miroslav Slezák

03/2017

Hlásila jsem se na Fakultu Architektury v Praze. Připravovala jsem se 4 roky u paní učitelky Hany Kocourkové a účastnila jsem se výukového festivalu Architektury a Designu – FestAD. Dostala jsem se po prvním kole, takže jsem se vyhnula obávanému pohovoru. Všem kteří chtějí také studovat architekturu a příbuzné obory, vřele doporučuji navštěvovat tyto přípravné kurzy.

Soňa Stromšíková

04/2016

Celoroční i prázdninové kurzy mi pomohly k úspěšnému přijetí na vysoké školy architektury ČVUT a VUT. Lektoři mají skvělý profesionální přístup. Předali mi znalosti z dějin umění, součastné architektury, ale taky základy designu.

Klára Podešvová

03/2016

Absolvování dvou ročníků FestADu proložené přednáškami a soukromou přípravou u paní Kocourkové mi pomohly dostat se do Ateliéru grafického designu na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. FestAD vřele doporučuju!

Jakub Polách

10/2015

Milý pán Ing. arch. Hozák, práve som si na Vás spomenula pri rysovaní výkresov na Pozemné staviteľstvo. Chcela som sa Vám aj celému FestADu poďakovať. Prihlášky som si nakoniec podala na FA VUT, FA ČVUT, FUA TUL. V Liberci som postúpila cez prvé kolo portfólii, v Prahe ma prijali hneď po prvom kole a z výtvarnej časti som mala plný počet bodov, v Brne som postúpila do druhého kola v júni a nakoniec ma zobrali aj po druhom kole. Nakoniec som sa rozhodla, že pôjdem do Brna. Váš kurz doporučujem všetkým známym, ktorí majú záujem o architektúru alebo dizajn.

Ema Kučmínová

06/2015

Dobrý den, tak už mám taky po příjmačkách. Jsem přijatá na FA ČVUT (bez pohovoru), na FA VUT, na MENDELU na Design nábytku a na VŠUP jsem postoupila společně se třemi dalšími do druhého kola. Hodně mi pomohly hlavně přednášky, kde jsem si ucelila a sjednotila jednotlivé slohy a období. Tímto bych Vám tedy chtěla poděkovat.

Eva T.

06/2015

Dobrý den, píši Vám ohledně přijímacího řízení na obor Zahradní a krajinářská architektura – Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně/Lednici,kterým jsem úspěšně prošel především díky FESTADu. Získal jsem celkem 125,99 ze 150 bodů a v celkovém pořadí jsem se umístil na 4. místě. Chtěl bych poděkovat FESTADu za to, že mě výborně připravil k tomuto výsledku.

Vladimír Arnošt

06/2015

Dobrý večer pán ing. arch. Hozák, prijali ma (s pomocou Festadu) na architektúru do Prahy, Brna aj Bratislavy. Ďakujem

Jakub Kender

03/2015

Chtěl bych moc poděkovat celému týmu FestAD pod vedením paní Ing. Kocourkové a pana Ing. arch. Hozáka. Díky vám jsem proměnil svou přípravu v přijetí z prvního kola na FA ČVUT Praha a postup k písemným testům na FA VUT Brno. Absolvoval jsem pravidelné hodiny i intenzivní letní kurz FestAD a můžu všem jen a jen doporučit 🙂

Tomáš Strnadel

02/2015

Na Fakultu architektury ČVUT v Praze jsem byla přijata z prvního kola s celkovým počtem 63 bodů, přičemž jsem získala 29 bodů z části kresebné, a 34 bodů z části písemné. FESTAD byl rozhodně tou nejlepší přípravou.

Magda Buzová

02/2015

Díky skvělé přípravě FestADu a zkušených učitelů jsem byla přijata už v 1.kole na Fakultu architektury ČVUT s počtem 57 bodů a rovněž na talentových zkouškách FA BRNO jsem byla úspěšná a postoupila do druhého kola. Tímto bych chtěla všem poděkovat za jejich čas a trpělivost.

Lada Chromelová

02/2015

Díky absolování FestADu a výtvarného oboru Ing. arch. Ondřeje Hozáka jsem se dostal na FA ČVUT z prvního kola se ziskem 69 bodů. Všem doporučuji.

Štěpán Bařina

01/2015

Dobrý den, byl jsem přijat na ČVUT v prvním kole a dnes mi přišla pozvánka k písemným testům do Brna. Děkuji za kvalitní přípravu.

Petr Zavadil

01/2015

Dobrý deň, bol som prijatý na FA ČVUT bez pohovorov 65 bodov, ďakujem Vám, veľmi ste mi pomohli. Bol som aj na príjmačkach v Brne a v Košiciach.

Rudolf Nikerle

01/2015

Dobrý večer, pane Hozák, zvěstuji Vám moje výsledky přijímacích zkoušek. 🙂 Tak v Brně jsem postoupil do 2. kola (214 bodů) a v Praze jsem byl navržen k přijetí bez pohovoru (62 bodů). Podrobněji Vám povykládám ve výtvarce. Hlavně jsem si uvědomil, že je potřeba nepodcenit matiku s deskriptívou 🙂

Šimon Vitásek

01/2015

Prave idem domov z Prahy, mal som prijimacky na fa cvut a prijali ma bez pohovorov 🙂 (58bodov).

Filip Zelník

02/2014

Navštěvovala jsem FestAD, ale především pravidelné hodiny Soukromého výtvarného oboru Ondřeje Hozáka. Všichni lektoři umí povzbudit, motivovat, ale také vést pevnou rukou a jejich nadšení je nakažlivé. Byla jsem přijata na FA ČVUT v Praze z prvního kola a v Brně na FA VUT jsem postoupila do 2. kola.

Eliška Kubišová

01/2014

Dobrý den, v srpnu jsem absolvovala Váš týdenní kurz ve Valašském Meziříčí, za který bych Vám chtěla strašně moc poděkovat. Byla jsem nadšená, už když jsem odtamtud odjížděla, ale teprve u přijímacích zkoušek jsem zjistila, kolik jste mi toho za ten týden stihli dát, na FA ČVUT jsem uspěla bez pohovoru a na FA VUT jsem postoupila do druhého kola. Znalosti, které jste mi poskytli, jsem využila u kresebné části i v testech z dějin umění. Děkuji Vám moc

bez podpisu z e-mailu

01/2014

Dobrý den, ráda bych se s Vámi podělila o svůj úspěch ze včerejších přijímaček na TUL na design u pana Šípka. V létě jsem u Vás byla na týdenním kurzu a myslím, že bych bez Vaší pomoci nebyla z daleka tak úspěšná. Celkem přijímali 15 studentů. Ze všech uchazečů jsem dosáhla 120 b. ze 150. Strašně moc bych chtěla poděkovat a doufám, že pomůžete mnoha dalším, kteří mají o architekturu či design zájem.

Eliška Látalova

07/2013

Dobrý den, i když se spožděním, tak posílám v příloze průběh talentových zkoušek. Do ateliéru Průmyslového designu do Zlína mě vzali a předevčírem jsem byla u zápisu :). Moc Vám děkuji za přípravu a velkou pomoc, bez Vás bych se tam stoprocentně nedostala ! Za portfolio jsem dostala dokonce plný počet bodů. Doporučuji Vás dál všude kde to jde a ještě jednou děkuji.

S pozdravem Kateřina Sochorová

06/2013

Dobrý den pane Hozák, hned po přijímacích zkouškách, jsem se na Vás chtěl obrátit a poděkovat, nicméně jsem to neustále odkládal a skončilo to tak, že Vám píšu až nyní, kdy už mám složenou i maturitu. Na fakultu architektury v Brně jsem byl přijat do druhého kola, ale hlavně na fakultu architektury v Praze, kam bych chtěl letos nastoupit, jsem byl přijat v prvním kole bez pohovoru s překrásnými šedesáti třemi body. Chtěl bych Vám ještě jednou mnohokrát poděkovat.

Petr Müller

06/2013

Dobrý den, chtěla bych Vám moc poděkovat na pomoc při přípravě na zkoušky na FA, kterou jste mi prostřednictvím FESTADu poskytli. Hodně jste mě naučili, pomohli jste mi zdokonalit si techniku a „nalili“ jste mi do hlavy důležitou teorii. Všechny ty rady (a občas i výhrůžky :-)) jsem měla v hlavě a držela se jich. Díky tomu jsem teď přijata do Prahy (tam i bez pohovoru) i do Brna. Váš kurz stojí za každou korunu (ne-li víc), kterou si berete ;-). Ještě jednou děkuji. S pozdravem,

Markéta Tučková

04/2013

Chtěla bych poděkovat FestAD-týmu za pomoc při přípravě na vysokou školu. Byli jste mi dobrým vodítkem k tomu, jak zvládnout perspektivu, tvůrčí myšlení a studijní kresbu samu o sobě. Výsledkem tvrdé dřiny, téměř každodenního kreslení a vyplivnutí téměř veškerých mých sil, je přijetí na Obor Průmyslového designu na FA ČVUT v Praze. Můj dík patří především Paní učitelce Ing. Kocourkové a Panu Ing.arch. Hozákovi.

Stáňa

04/2013

Dobrý den, slíbila jsem Vám, že napíšu, jak jsem dopadla na přijímačkách. V Praze jsem uspěla hned v prvním kole, získala jsem 54 bodů. V Brně jsem postoupila do dalšího kola v červnu se 118 body a v Liberci jsem postoupila až k pohovoru. Děkuji Vám, že jste mi v létě zcelili všechny informace a také mi moc pomohlo, že jsem nebyla překvapená ze zadání, jako mnozí kolem mě.

Bylo mi potěšením Vás poznat 🙂 Vlaďka Bockschneiderová

03/2013

Minulé léto jsem s Vámi absolvovala FestAD v Praze. Podávala jsem si přihlášku na FA ČVUT v Praze, kam jsem se, dá se říci, bez větších potíží dostala:), děkuji moc za velmi cenné zkušenosti, které jsem získala na FestADu, je to mimo jiné i díky Vám, že jsem dopadla jak jsem dopadla.

S pozdravem, DK

03/2013

Dobrý den, po strastiplném vyplňování přihlášek (ze kterého by se mimochodem mohlo klidně maturovat:)) jsem úspěšně prošla přijímacím řízením jak v Praze na FA ČVUT, tak v Liberci na FUA TUL a chtěla bych vám, FestAD týme, poděkovat, protože na tom jistě máte svůj podíl. Zvláště propracované poznámky z dějin architektury se učily skoro samy!

S pozdravem, AK

03/2013

Na FestAD jsem narazila naprosto náhodně v době, kdy jsem byla pevně rozhodnutá, že chci studovat architekturu. Od okolí jsem poslouchala, že přece „kreslím pěkně“ a že mě na VŠ určitě vezmou. O přijímacích zkouškách jsem neměla sebemenší informace a nevěděla jsem, co od samotné architektury čekat. Moment, kdy jsem se rozhodla a na FestAD se přihlásila, byl klíčový. Absolvovala jsem spoustu kurzů a hodin ve výtvarce, získala přehled o přijímacích zkouškách, naprosto se nadchla pro dějiny umění a poznala skvělé lidi, se kterými mám společné koníčky. Obrovsky mi to rozšířilo obzory a dodalo motivaci. Výsledkem je přijetí na FA ČVUT v prvním kole a pozvánka do druhého kola na FA VUT. Jsem moc ráda, že jsem tehdy nezůstala pouze u „pěkného kreslení“. Všem lektorům patří obrovský dík 🙂

S pozdravem a přáním krásného dne Bára Stejskalová 🙂

02/2013

Dobrý večer, včera a dnes jsem absolvovala přijímací zkoušky v Praze a nakonec mě rovnou z prvního kola přijali. Chtěla bych Vám hrozně moc poděkovat, protože je to z velké části Vaše zásluha, a ráda zůstanu v kontaktu a třeba se i přijedu podívat na FestAD. V Brně zatím nevím, jak jsem dopadla, ale měla jsem hrozné štěstí a dělala jsem dokonce podobné zadání jako na Kresebné víkendovce. Takže ještě jednou velký dík a pěkný zbytek večera.

S pozdravem, Lenka Watersová

01/2013

Na FA ČVUT jsem přijata. U pohovoru jsem už nebyla, měla jsem dostatečný počet bodů z prvního kola. Díky moc za FestAD, máte to výborně zmáknuté 🙂

Zdravím, Zuzana Malá

01/2013

Pane architekte, dobrý den, s radostí Vám mohu oznámit, že dne 25.1.2013 jsem byl přijat na Fakultu architektury na ČVUT a to již v prvním kole přijímacího řízení. Chtěl bych Vám tímto poděkovat, jelikož jste bezesporu Vy i celý festadový tým velkým dílem přispěli k mému přijetí. Domnívám se, že pro úspěšné složení zkoušek je bezpodmínečně nutné, aby uchazeč věděl, co ho na zkouškách čeká a byl připraven na všechny části přijímacího řízení. Vaše kurzy mi právě takovou přípravu poskytly a ještě jednou proto děkuji.

Walbert Schmirler

06/2012

Dobrý večer, rád bych vyjádřil své díky celému FestAD týmu za schopnosti a vědomosti, jež jsem při Vašich přednáškách a na letním festivalu získal. Podařilo se mi úspěšně projít zkouškami na FA jak v Praze, tak v Brně. Podívám-li se zpětně, bez Vaší pomoci by šlo o úkol navýsost obtížný, zároveň jsem přesvědčen, že i během studia budu těm pár dnům s FestADem vděčit za mnohé.

S pozdravem, Jakub Dvořák

05/2012

Rád bych tímto poděkoval celému FestAD teamu za profesionální přípravu k přijímacím zkouškám. Vaše kurzy mi přinesly nejen velké množství vědomostí, ale také mě motivovaly k další práci. Před setkáním s vámi jsem se „pouze“ chtěl dostat na dobrou vysokou školu. Po absolvování vašich kurzů se snažím co nejusilovněji zdokonalovat a rozšiřovat si své obzory. Nejvíce mi přinesl soubor systematicky připravených přednášek, díky kterým jsem si osvojil znalosti z dějin architektury, navrhování interiérů a exteriéru a především základy kreslení. Díky dlouholetým zkušenostem vašeho teamu jsem byl perfektně připravený a žádný úkol ani otázka mě nemohly překvapit. Nakonec vám ještě jednou děkuji, protože bez vás bych to nikdy nezvládl.

J.Krupička

05/2012

Příprava na architekturu jsou pot, krev a slzy. Je důležité si uvědomit, že tu práci za vás nikdo neudělá. 100 výkresů prostě musíte nakreslit vy, FestAD vám může „jenom“ říct jak na to. Na druhou stranu, upřímně musím říct, že sám bych to nezvládl. Bez biče nad sebou bych se nepřinutil nastudovat dějiny umění, nemluvě o tom, že bych ani nevěděl, odkud či jak se to naučit. Samotnému by mi trvalo nesporně více času, osvojit si základy perspektivy, abstraktního myšlení i jakýchsi základů tvůrčího myšlení. Takže pokud člověk o tu školu stojí, proč nespolupracovat s někým, kdo tam již tolika lidem pomohl?

Petr

05/2012

Do Soukromého výtvarného oboru Hany Kocourkové jsem začal chodit ve 2. ročníku gymnázia na doporučení kamráda. Přišel jsem jako Tabula rasa – nepoznamenaný výtvarným uměním a architekturou, chtěl jsem to spíše jen zkusit. Paní Kocourková mě ale brzy dokázala nadchnout, já začal tvrdě pracovat a ve svém volném čase se o architekturu zajímat. Dvakrát jsem se zúčastnil letního Fest-ADu, který mě vždy posunul o velký kus dál. Díky poctivé dlouhodobé přípravě jsem úspěšně složil talentovky v Brně i v Praze. Paní Kocourková a celý Fest-AD tým mají díky dlouhodobým zkušenostem velmi dobře vypracovaný systém přípravy na architekturu a design, ale aktivní přístup a tvrdá práce jsou absolutně nezbytné.

Jakub Odstrčil

04/2012

Asi před rokem a půl jsem se rozhodla pro studium architektury. O nějakou dobu později jsem už na doporučení jela na letní Festad. Neuměla jsem vůbec kreslit a mé znalosti dějin umění byly minimální. Každodenní intenzivní výuka na Festadu byla opravdu velmi náročná, ale mi dala hodně. Dnes se rozhoduji, zda nastoupit na FA do Prahy nebo do Liberce a jsem vděčná za to, že něco jako Festad existuje. I když musím dodat, že Festadem to teprve začíná a je nezbytně nutné pokračovat v podobně intenzívní přípravě i doma. Mnohokrát děkuji lektorům Festadu a přeji mnoho úspěchů dalším studentům.

A.C.

04/2012

Dobrý den pane Hozáku, promiňte mi to zpoždění. Jen jsem Vám chtěl říci, že jsem přijat na FA ČVUT, už to mám černé na bílém:). Přeji hezké Velikonoce Vám i všem z festADu. Matěj

03/2012

Zdravim FestAD !! tak nakoniec dopadlo vsetko tak ako malo, vase skusenosti a vedomosti, ktore som hltal na kazdom festADe mi najviac pomohli pri prijimackach na FA CVUT/ FA VUT/ FA STU kde som bol vsade prijaty vysoko nad pozadovany pocet bodov. Fakulte architektury CVUT som v prvom kole dosiahol 62 bodov a bol som prijaty bez ustneho pohovoru. Tak sa vam chcem strasne podakovat za vsetky tie festads na ktore sme mohli prist, naozaj si myslim ze by som to nedal, na ani jednu skolu bez vasich rad , typov a pomoci, pretoze naozaj viete cloveka pripravit na presne to co ho tam caka… rychlo, jednoducho, presne a hlavne nacas!! to mi strasne pomohlo pri prijimackach …

Jano Vyšný

03/2012

Dobrý den, ráda bych vám poděkovala za velkou pomoc při přípravě na přijímací zkoušku na FA v Praze a Brně. V letním kurzu a dalších víkendovkách, které jsem u vás absolvovala, jsem se naučila vše, v čem jsem měla mezery. Díky vaší pomoci jsem přijatá do Prahy na Fakultu architektury a pozvaná do 2. kola v Brně. Také se obracím k panu Ing. arch. Hozákovi s prosbou, jestli by nevěděl o nějakém stejně dobrém učiteli deskriptivní geometrie jako je on sám, který by byl z Prahy. Předem děkuji za odpověď. Ještě jednou děkuji, jsem přesvědčená, že bez vás bych takhle daleko nedošla.

S pozdravem Simona Tanevska

03/2012

Dobry den, pisem Vam ohladom prijimaciek na Fakultu architektury do Brna, Prahy a Bratislavy, kedze je mam uz za sebou, v Brne som postupila do dalsieho kola so 107 bodmi a do Prahy ma uz prijali a do Bratislavy ma prijali takisto, mala som 850 bodov z 1000. 🙂 Za to vam chcem neskutocne podakovat, kedze bez FestAdu by som to urcite nezvladla. v Prahe som mala z kreselenia 28 bodov z 30, vsetko som spravila presne tak, ako sme sa to ucili na festade, co bolo rozhodne uspesne. Ak budete chciet, mozem aj toto zadanie znovu nakreslit a poslat Vam. Este raz Vam chcem velmi podakovat za celu pripravu. Prajem pekny den

Lucia Kanderova

02/2012

Dobrý večer, včerejším dnem se potvrdilo mé přijetí na Fakultu architektury TU Liberec a jsem přijata také na Fakultu architektury ČVUT, chtěla jsem Vás poprosit o kontakt na studentku z Festadu, která se od Vás také v minulém roce dostala do Liberce. Děkuji, s pozdravem

A.M.

02/2012

Dobrý den, Saša mi říkala, že Vám máme dát vědět, jak uspěla či neuspěla u přijímacího řízení na Fakultu architektury do Prahy. S potěšením Vám mohu napsat, že po prvním kole přijímacího řízení získala 58 bodů, takže byla rovnou přijata a nemusela absolvovat pohovor. Váš týdenní kurz v létě v Praze, ale i obě víkendovky, které absolvovala, jí velice pomohly. Ukázali jste jí, na co se soustředit, také jste ji nasměrovali a ukázali, na co si dát pozor, na co klást důraz apod. Děkujeme Vám a přejeme Vám hodně talentovaných zájemců o studium.

S pozdravem Krejčí

02/2012

Dobrý den, chci moc poděkovat za skvělou přípravu na přijímačky, nakonec mě do Prahy vzali i bez pohovorů:

Eva Běťáková

04/2011

Dobry den, Velmi rada by som sa s Vami chcela podelit o svoju radost. Vzali ma aj na architekturu aj na dizajn. Na STU. Som strasne stastna a velmi si uvedomujem to, ze som to zvladla aj vdaka vasmu letnemu Festadu. Velmi mi to pomohlo. Naozaj dakujem za vsetko.

S pozdravom Zuzana Spilakova

04/2011

Dobrý den, ráda bych se pochválila, že dcera má již za sebou první dny na fakultě architektury. A zároveň se omluvila, že jsem dříve nenapsala jak moc děkujeme za přípravu na přijímací řízení ve vašich kurzech. Byla přijata ke studiu architektury na ČVUT v Praze, STU v Bratislavě, VUT Brně – zde i na obor pozemních staveb, v Liberci postoupila i do druhého kola přij.řízení. Letní FESTAD, stejně jako další víkendovky byly sice náročné, pro nás i na dopravu za vámi, ale kvalita a vysoká úroveň přípravy studentů se zúročila. Přejeme hezké dny, úspěšné studenty a pevné nervy s námi- rodiči:))). Pokud by z Vaší strany byl zájem, rádi pošleme portfolio, které mělo úspěch u komisí, a k němuž jste základy dali právě vy.

Gutmanová J.

02/2011

Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala za pomoc při přípravě na ČVUT FA. Díky Vám a další přípravě se mi splnil sen a jsem přijata. Teď jen se tam udržet a dostudovat. Moc děkuju za trpělivost a velmi přehledný výklad s mnoha lehce zapamatovatelnými taháky.

S pozdravem Franková Michaela

01/2011

Dobrý den! teď jsem přišla ze zkoušek z Prahy, kde mi u komise řekli, že jsem v ten den u nich měla nejlepší výsledek z talentové zkoušky a po pohovoru mi rovnou řekli, že mě berou. Chtěla bych vám moc poděkovat za to všechno, co jste pro nás udělali! Ani si nedokážu představit, kam všude by se nám (mně!) ubíhala na papíře všechna ta perspektiva. A co teprve s jakou radostí jsem vyplňovala všeobecný test zaměřený na architekturu!… A to jenom díky Vám! Ještě jednou mockrát děkuju!! Myslím, že lépe mě (nás) už nikdo připravit nemohl! Ať se Vám moc daří!

Tereza Č.

01/2011

Dobrý den, chtěla bych Vám moc poděkovat za pomoc na kurzech FESTAD. Díky tomu jsem přijatá do Prahy a pozvaná do 2.kola přijímacích zkoušek v Brně. Ještě jednou moc děkuji

Dominika Matulová

04/2010

Chtěla bych poděkovat jak paní Kocourkové, tak celému týmu, který pořádá Festad, za skvěle naplánovanou a velmi efektivní přípravu na přijímací zkoušky na architekturu. Navíc to pro mě byl velmi příjemný prázdninový týden strávený s lidmi, kteří mají stejný sen jako já. Na přijímací zkoušky jsem byla více než dobře připravená a teď už se jen těším na studium na Fakultě architektury v Praze.

Veronika Indrová

10/2009

Děkujeme paní Haně Kocourkové za přípravu dcery na vysokou školu. Díky jejímu profesionálnímu přístupu k výuce, mnohaletým zkušenostem, důslednosti a způsobu motivace studentů dovedla naši dceru k úspěšnému složení talentových zkoušek na fakultu architektury, na kterou se připravovala v kurzech a seminářích pořádaných Ing.Kocourkovou. Proto doporučujeme její kurzy všem, kteří se chystají na tuto školu a nechtějí ponechat splnění svého „snu“ náhodě.

Ing. Blanka Ottopalová
Ing. Robert Ottopal
Valašské Meziříčí

Doporučení studentů 2023

Přepsáno

Tento kurz mě naučil za pět dní víc než jsem se naučila o architektuře za celý můj život. Moc bych doporučila, nejlepší kurz na kterém jsem kdy byla.

Zuzana V. (Festad 2023 Praha)

KPZ ke zkouškám na poslední chvíli. Týden nabitý kreslením, historií arch, designu. Co vás ve škole učí rok tady to neuvěřitelným způsobem stihnou za pět dní. Bylo to náročný ale krásný. Umíráte vyčerpáním, zároveň to milujete každým dnem více a více.

(Festad 2023 Praha)

Šel jsem na kurz s téměř nulovou zkušeností, a bál jsem se, že to nebudu stíhat a budu vyčnívat. Překvapilo mě, jak díky srozumitelnosti výkladu se mi dařilo zůstat na úrovni a moje finální výsledky mě velice nadchly. Pokud se bojíte, že neumíte kreslit, ale architektura vás baví, určitě neváhejte a přihlaste se.

Tomáš J. (Festad 2023 Praha)

Pokud přemýšlíte o studiu architektury – je to správný kurz pro vás. Za pět dní se obsáhne velká škála témat a některé z povedenějších děl si můžete dostínovat doma a vložit do portfolia. Velké plus je i získání celkového přehledu dějin architektury a designu.

Míša (Festad 2023 Valašsské Meziříčí)

FestAD jsem si užila i přes jeho náročnost. Už teď vím, že mi hodně dal. Vím, že bez něj bych na přijímací zkoušky připravená nebyla. Bude to ještě dřina, ale vím, že základy a znalosti mám od těch nejlepších.

(Festad 2023 Valašsské Meziříčí)

Na kurze mali super prístup, všetko bolo super vysvetlené tak som sa naučila veľmi veľa věci, ktôré budem mocť určitě využiť. Učitelia k nám pristupovali individuálne, vedeli vždy poradiť a boli veľmi ochotní.

Laura Krutá (Festad 2023 Valašsské Meziříčí)

FestAD bych určitě doporučila všem zájemcům o studium uměleckých oborů. Kurz je nabitý velice užitečnými informacemi, které nejsou možné najít nikde jinde. Lektoři jsou příjemní a velice ochotní.

Hrabětová (Festad 2023 Praha)

Kurz byl velmi poučný, ale hlavně zábavný. To že se naučíte a přitom si to užijete s kolektivem se moc nestává. Člověk se i v klidu uvolní o přestávkách, nebo prokonzultuje svoje výtvory. Doporučuji velmi moc.

Ondřej Lukaštík (Festad 2023 Praha)

Neskutečne veľa informácii, kt. na jednom mieste dostaneme úplne prehľadne. Úžasná atmosféra a kolektivny duch. Želám, aby dostal každý uchádzač o arch. túto možnosť nahliadnuť do sveta umenia.

(Festad 2023 Praha)

Velmi intenzivní příprava, ale super rozvržení času v poměru teorie x praxe i přes množství informací a dějin to nebylo díky prokládání kresbou přehlcující nebo únavné. Informace k výškám ani přijímačkám co jsem tu slyšela jsem jinde nenašla, velká pomoc!

(Festad 2023 Valašsské Meziříčí)

Styl výuky je neuvěřitelný. Tolik informací v tak krátkém čase a možnost konzultací prací mě neuvěřitelně rychle posunulo. Děkuji FestADu a celému jeho týmu.

(Festad 2023 Valašsské Meziříčí)

FestAD, otevřel mi zase trochu oči, možná bych řekl, že dal novou motivaci zase se do něčeho pustit, bude to velmi těžké, ale už se nemohu dočkat.

Goj (Festad 2023 Valašsské Meziříčí)

Rychlé, stručné shrnutí všeho. Dobré vysvětlování a uchopení témat.

(Festad 2023 Praha)

Rozhodně jsem nečekala takovou intenzitu, ale byla jsem velmi mile překvapená množstvím nových informací, pohledů, zkušeností a znalostí, které jsme dostali v tak krátkém čase.

(Festad 2023 Praha)

Velmi jste mi pomohli vzhledem k tomu, co všechno je potřeba se na danou školu dostat. Myslím si také, že vaše zpětná vazba k domácím pracím je velmi užitečná. FestAD se mi moc líbil 🙂

(Festad 2023 Praha)

FestAD podá spoustu dobře ucelených, vzájemně se doplňujících informací. Vhodné nejen k přijímacím zkouškám, ale i v kariéře tvůrce. Je to také skvělá možnost poznat své budoucí spolužáky a hlavně se lépe vyznat v samotném výběru školy.

Jakub Sakala (Festad 2023 Valašsské Meziříčí)

Bylo to tu super. Naučili nás základy dějin umění, které byly výborně shrnuté a základy celkového kreslení.

Anonymní (Festad 2023 Valašsské Meziříčí)

Kurz je velmi užitečný a k přípravě na VŠ architektury je klíčový. Doporučuji! –

Zuzana Večerová (Festad 2023 pokročilí – Valašsské Meziříčí)

Letní kurz člověka obohatí o základy dějin umění a studijní kresby, dozvíte se důležité informace o fakultách a přijímacích zkouškách. S doplněním o další kurzy je člověk skvěle připraven na přijímací zkoušky i na následné studium.

Štýbnarová Lucie (Festad 2023 Valašsské Meziříčí)

Super kurz, příjemní a vzdělaní lektoři mě úspěšně provedli průběhem celého kurzu. Budoucí účastníci by se měli připravit na velkou intenzitu kurzu.

Anonymní (Festad 2023 Praha)

KNa kurzu jsem se ve velice krátké době naučil základy několika umělecko – technických oborů, zároveň jsem se dozvěděl, co konkrétně mají na školách rádi. Je mi trochu smutno, že už to končí 🙁 Bylo to poprvé od základky, co jsem se těšil do školy, kde jsem celý den dával pozor.

Anonymní (Festad 2023 Praha)

Kreslím už slouho, ale určitě mi FestAD pomohl zlepšit se v kresbě.

Katka (Festad 2023 Praha)

Samozrejme. Kurz by som naozaj odporučal každému kdo chce študovať akúkoľvek formu umenia, pretože informácie, ktoré tu dostane pravdepodobne inde nezíska. Taktiež obdivujem užasný individuálny prístup všetkých lektorov, ich zápol pre to, čo pre nás účastníkov robia. Jedinečná zkúsenosť, ktorou by si mal každý záumca o obor prejsť.

Richard Marcin (Festad 2023 Praha)

FestAD byl pojat velmi intenzivní formou, kde jsme se během týdne naučili spoustu nových věcí. Jsem ráda, že jsem toho mohla být součástí a že se moje nejen kresebné dovednosti posunuly na jiný level.

Erika Prášková (Festad 2023 Valašsské Meziříčí)

FestAD sa mi veľmi páčil. Bol sice náročný, ale strašne veľa som sa naučil a určitě mi věci, ktoré som sa naučil pomôžu při prijímacích skúškach na vysokú školu.

Jakub Mačák (Festad 2023 Valašsské Meziříčí)

Kurz je intenzivní a náročný, ale obohacující, učitelé jsou schopni dát konstruktivní kritiku a vyjádřit svůj názor na práci. Dají vám cenné tipy a triky, jak zvládnout přijímačky.

M. Janíková (Festad 2023 Valašsské Meziříčí)

Kurz mi přišel velmi užitečný a přínosný. Naučila jsem se toho o kreslení víc než za celou dobu, co se kreslení věnuji. Učitelé byli velice vstřícní.

(Festad 2023 Praha)

Letní kurz FESTAD se mi velmi líbil, jeho záběr dějin umění mi pomohl si utvořit přehled celých dějin umění, který jsem předtím vůbec neměla. Přístup lektorů je k žákům velice individuální a jsou moc ochotní Vám pomoci.

Sofia Bolegová (Festad 2023 Praha)

…to není vše, DALŠÍCH 10 DOPORUČENÍ najdete V OBRAZOVÉ PŘÍLOZE…

Doporučení studentů 2022

Přepsáno

Skvělý kurz, kde se za málo času dozvíte hodně užitečných rad; a načerpáte hodně inspirace. Díky za něj.

Kateřina Jandová (Festad 2022 Valašsské Meziříčí)

Moc se mi líbilo, jak jste byli schopni nás provést celým kurzem. Umíte učit a cítím se více připravená na talentovky i přijímačky. Jste schopni nacpat co nejvíce informací a pořád v nás udržovat nadšení. Zkrátka bez tohoto kurzu bych byla hodně ztracená.

Anna Blažková (Festad 2022 Valašsské Meziříčí)

Pokud váháte, zda-li jít i podruhé, rozhodně jděte do toho!

Tereza Richterová (Festad 2022 Valašsské Meziříčí)

Kurz byl skvělý hlavně díky tomu, že mi ukázal, jak se mám připravovat a odhalil věci, o kterých jsem nevěděl.

Jakub Holiš (Festad 2022 Valašsské Meziříčí)

Byl zajímavej. Nejlepší je abstrakce!

Anonymní (Festad 2022 Valašsské Meziříčí)

Festad jsem absolvovala již podruhé a byl to pro mě skvělý týden. Ve velmi krátkém čase jsem zvládla vytvořit několik výkresů a to hlavně díky skvělému vedení a tvůrčí atmosféře, která na Festadu přímo vybízí k práci.

Agáta Pukančíková (Festad 2022 Valašsské Meziříčí)

Díky své intenzitě je to jeden z nejlepších kurzů, které jsem kdy zažil. Za 5 dní jsme probrali neskutečný objem látky. Přednášky o dějinách umění jsou skvělá struktura pro práci doma. Už vím moc dobře, na co přesně se rámcově připravit.

Anonymní (Festad 2022 Praha)

Páčilo sa mi kombinovanie prednášok a praktickej výuky kedy obidve tieto časti mi veľmi pomohli.

Anonymní (Festad 2022 Praha)

Kurz byl zcela jistě náročný, ale právě o tom to je. Připoravit se přece není snadné a přehled, který jsem zde získal bych jinde nenašel. Děkuji

Michal Blaško (Festad 2022 Praha)

Přijímačky na jakoukoliv VŠ jsou dost stresující, zvlášť když jsou jejich součástí talentové zkoušky. Na FestADu jsem se dozvěděla všechny požadavky, prakticky si vyzkoušela všechny úkoly, o kterých bych se jinde nedozvěděla.

Jeannie (Festad 2022 Valašsské Meziříčí)

Ze začátku jsem vůbec nevěděla, co od toho mám čekat, ale ve výsledku mě to naučilo spoustu věcí. Absolvovala jsem jiný kurz kreslení, kde mi dali papír a řekli „kresli“ a nic neřekli. Tady mi to krásně vysvětlili a když jsem se podívala na své kresebné práce z minulosti, které jsem považovala za úžasné, tak jsem našla tolik chyb, kterých jsem si předtím nevšimla. Opravila jsem je a hned to dávalo větší smysl. Moc doporučuji. Moc Vám to pomůže.

Štěpánka Danihelková (Festad 2022 Valašsské Meziříčí)

Bez řádného přípravného kurzu se na uměleckou školu nedostanete. Tento kurz určitě stojí za to vyzkoušet, jelikož tým se skládá z profesionálů z různých stran a ví, jak vám poradit.

Anonymní (Festad 2022 Praha)

Kurz jsem si moc užila. Byla to sice makačka, ale neumím si představit jít na telntovky bez absolvování FESTADu.

Anonymní (Festad 2022 Praha)

Kurz byl dobrý i pro úplné začátečníky.

Anonymní (Festad 2022 Praha)

O FESTADU jsem se dozvěděla od kamarádky – absolventky kurzu. její doporučení považuji za nejcennější radu k přijímacím zkouškám, kterou jsem dostala. Lektoři – profesionální architekti a designéři z oboru jsou nadšení pro věc a ví, co dělají. Výuka je opravdu intenzivní, ale funguje. Za týden FESTADU jsem se neskutečně posunula – dostali jsme se od kresby základního zátiší až k vlastnímu návrhu malé stavby. Všem, kteří se chtějí dostat na svou vysněnou vysokou školu bych kurz doporučila a určitě přijedu příští rok znovu.

Anežka Motáková (Festad 2022 Praha)

Byl to opravdu nabitý týden. Velmi mi pomohl si ujasnit některé nesrovnalosti i kresbu jsem začala vnímat jinak. Kreslení teď bude pro mě i mnohem více jednodušší, protože jsem se naučila hodně zajímavých i praktických vychytávek. Už se těším na další pokračování.

Kate (Festad 2022 Valašsské Meziříčí)

Bylo to tu super. Naučili nás základy dějin umění, které byly výborně shrnuté a základy celkového kreslení.

Anonymní (Festad 2022 Valašsské Meziříčí)

Doporučuji. Festad vás připraví a ukáže, co vás čeká na střední a vysoké škole. Zlepšíte si vaše kreslení a znalosti.

Natálie Šafářová (Festad 2022 Valašsské Meziříčí)

Hlavní, co mi Festad dal, je sebevědomí a ujištění, že přijímačky zvládnu. Mám konkrétní plán, kroky, postup, inspiraci, zápisky, vědomosti. Učení už není jen abstraktní pojem, je to konkrétní návod.

Anonymní (Festad 2022 Praha)

Super kurz, příjemní a vzdělaní lektoři mě úspěšně provedli průběhem celého kurzu. Budoucí účastníci by se měli připravit na velkou intenzitu kurzu.

Anonymní (Festad 2022 Praha)

Kurz mi více nastínil průběh talentovek, doplnil informace co se týče portfolia, taky mi rozšířil moje dovednosti a znalosti o architektuře, designu a kresbě.

Anonymní (Festad 2022 Praha)

Před kurzem jsem byla nervózní, neboť jsem se bála, že mi nic nepůjde a nebudu schopná nic nakreslit. FESTAD ovšem pomocí přednášek dokázal, že jsem vždy věděla co dělat, jelikož jsem dostala přesný návod a postup. Všichni vyučující (tým) byli vždy ochotni pomoci – bylo to skvělé. (Myslím, že mi to moc pomůže.)

Šimková (Festad 2022 Valašsské Meziříčí)

Vďaka FESTAD-u som ziskala ten najdôležitejší prehľad o kresbe. Pri kreslení už nebudem tápať, ale presnie viem, krok za krokom ako postupovať. Veľká vďaka celému tímu za feedback, ktorý nás posúval ďalej. Veľmi ste ma motivovali, aby som sa zlepšovala.

Alžbeta F. (Festad 2022 Valašsské Meziříčí)

Týden všeho podstatného pro přípravu na přijímačky na VŠ – osobně kurz pokládám za velmi klíčový a motivující.

Nikol Kozelská (Festad 2022 Valašsské Meziříčí)

…to není vše, DALŠÍCH 20 DOPORUČENÍ najdete V OBRAZOVÉ PŘÍLOZE…

Doporučení studentů 2021

Přepsáno

Celý kurz byl velmi záživný, skvělé prostředí, přístup lektorů byl úžasný, v životě se mým pracím takto nikdo nevěnoval! Moc děkuji a těším se na podzimní a zimní přípravné víkendovky

Sladká Tereza (Festad 2021 Praha)

KURZ MI UKÁZAL SMĚR, KTERÝM JÍT

(NELA, Festad 2021 Praha)

Moc FestAD doporučuji, všem co mají zájem o jakýkoliv výtvarný obor. Za týden uděláte velký kus práce a rozhodně se posunete v kresbě dál. Je také skvělé absolvovat ho vícekrát, můžete se věnovat probraným tématům více do hloubky a více se zaměřit na navrhování.

O.K.(Festad 2021 Praha)

Kurz se mi moc líbil, dozvěděla jsem se mnoho věcí, které jsem potřebovala vědět.

(Festad 2021 Praha)

Veľmi dobrý kolektív a lektori, ktorí všetko podrobne vysvetlili a pripravili nás úžasne na skúšky na vysoké školy.

(Festad 2021 Praha)

FestAD by som odporúčala každému kreativcovi! Hoc tieto dni boli namáhavé a práce neúrekom, rozhodne neľutujem svoju účasť a užila som si každú chvilku v tomto krásnom kolektive.

Anna (VietAn) z Košic

VZHLEDEM K TOMU, ŽE NA SOBĚ VIDÍM NEUVEŘITELNÝ POKROK, JAK V KRESBĚ, TAK I V TEORETICKÉ ČÁSTI, ALE I V JINÝCH OHLEDECH, TAK BYCH FESTAD VŠEM VŘELE DOPORUČIL.

MATYÁŠ VLČEK (Festad 2021 Valašské Meziříčí)

Skvělý kolektiv, za pět dní jsem nečekala, že se toho tolik naučím a dozvím. Všechny informace byli stručně a pěkně podané i když někdy ruce volaly po úlevě. Možná, kdyby bylo diktování a trooškuu pomalejší, bylo by to ještě lepší:-)

(Festad 2021 Valašské Meziříčí)

Moc se mi to líbilo. Během týdne jsem se o kreslení a architektuře dozvěděl víc, než za uplynulých 18 let. Zároveň mi kurz pomohl k většímu klidu ke zkouškám na vysokou školu. Těším se, až se někdy uvidíme.

(Festad 2021 Valašské Meziříčí)

Skvělé shrnutí podkladů pro přijímací zkoušky a vysvětlení základních technik kreslení a navrhování.

J. Odvody (Festad 2021 Praha)

Bylo to super, hodně vysilující, ale spoustu jsem se toho naučil a určitě mi to v cestě na architekturu pomohlo. Díky a snad nejsem poslední, koho to inspirovalo.

Vojtěch Pobuda (Festad 2021 Praha)

Kurz bych doporučila všem, kteří tak nějak „přemýšlí o architektuře“, opravdu to stojí za to! Naučila jsem se tu vše potřebné a ten pokrok za 1 týden je neskutečný!!

Janevská (Festad 2021 Praha)

Navzdory tomu, že jsem na FestAD přijel jako nováček co se týče kresby a architektury, jsem program pochopil na 100% a vytěžil z něj maximum. Vřele doporučuji všem zájemcům o architekturu.

Filip Volmut (Festad 2021 Valašské Meziříčí)

Celých pět dní se vedl velmi intenzivní kurz, který zahrnul jak teorii, tak i praxi a dějiny. Pokroky šly vidět každý den i když jsem už základy měla. Velmi doporučuji. Neskutečná pomoc pro mne.

Šídová V. (Festad 2021 Valašské Meziříčí)

Myslím, že je to velmi efektivní příprava na přijímací zkoušky.

(Festad 2021 Valašské Meziříčí)

Tento kurz mi velice pomohl nejen s mými kresebnými zkušenostmi a novými informacemi, ale také mi pomohl si ujasnit, že mě Architektura neskutečně baví a zajímá.

Mittagová B. (Festad 2021 Praha)

…DALŠÍCH 19 DOPORUČENÍ V OBRAZOVÉ PŘÍLOZE…

Doporučení studentů 2020

Přepsáno

Kurz FESTAD byl naprosto dokonalý. Za celý týden se člověk dozví mnoho nových a cenných informací, které se hodí nejen na přijímací zkoušky.

M. Sklenářová (Festad 2020 Valašské Meziříčí)

Vřele doporučuji.

(Festad 2020 Valašské Meziříčí)

Skvěle připravené, profesionální vedení, velmi milý kolektiv – prostě super týden.

K. Kratěnová(Festad 2020 Valašské Meziříčí)

Festad bol pre mňa skvelý zážitok, váš tím je jedinečný, všetky prednášky boli úžasné! Ďakujem veľmi pekne, iba za krátkych 5 dní cítim veľký pokrok, těším sa na dalšie stretnutie.

Hubová (Festad 2020 Praha)

Kurz byl celkově skvěle připravený. Lektoři byli všichni pohotoví a všem se nám individuálně věnovali. A i proto jsem si celých pět dní intenzivně užil.

(Festad 2020 Praha)

Výborná příprava na přijímací zkoušky + celkové seznámení s tím, jak zkoušky probíhají.

(Festad 2020 Praha)

Velmi poučné, skvělí učitelé, úžasně vše shrnuto + ujasněno, velmi milé asistentky 🙂 Děkuji za celý týden.

HJ (Festad 2020 Valašské Meziříčí)

Chtěl bych moc poděkovat za velmi zajímavý, informativní a hlavně výborný kurz! Moc rád se zúčastním víkendových akcí.

JK (Festad 2020 Valašské Meziříčí)

Moc mi to pomohlo. Krásná příjemná komunikace s vámi, přednášky v tomto stylu se mi moc líbily.

(Festad 2020 Valašské Meziříčí)

Rozhodně bych tuto přípravu doporučil, předtím než jsem se přihlásil do kurzu jsem měl malé nebo žádné vědomosti a tohle mi velice pomohlo. A určitě se přihlásím do dalšího kurzu. Přístup vedoucích architektů byl úžasný, dostal jsem konstruktivní kritiku a tím se moje kresby krásně posouvají na lepší úroveň.

(Festad 2020 Praha)

Líbil, bylo to náročné, ale velmi užitečné a nedokážu si ani představit, co bych na přijímačkách bez znalostí z kurzu předváděla…

(Festad 2020 Praha)

…dalších 25 doporučení v obrazové příloze…

Doporučení studentů 2019

Přepsáno

Kurz se mi opravdu moc líbil a doporučila bych ho jak začátečníkům, tak i pokročilým. Přednášky byly velmi zajímavé a hlavně užitečné. Organizace byla skvělá a už se těším na příští rok.

Laura L. (Festad 2019 Valašské Meziříčí)

Festad mě překvapil naprostou profesionalitou jak z pozice lektorů, tak celé přípravy programu. Myslím si, že pro přijetí na obor architektury je tento kurz naprosto nezbytný. Děkuji za rozšíření obzorů celému týmu.

Kateřina Petrásková(Festad 2019 Valašské Meziříčí)

Kurz byl fantastický, pomohl mi s rozhodováním a celkově s ujasněním priorit. Výuka (kresebná) byla vedena skvěle, kdykoliv byla možnost se zeptat a vše bylo vysvětleno. DÍKY:)

Barbora Ptáčková(Festad 2019 Praha)

Výborná příprava na talentové zkoušky

(Festad 2019 Valašské Meziříčí)

FestAD je úplne skvelý. Po 10 rokoch ZUŠ-ky sa mám ešte stále veľa učiť, čo potvrdil aj tento kurz. Sú tu naozaj úžasní luďia – jako lektori, tak aj miestni, spolubývajúci. Profesionálny prístup, nabitý program – niečo úžasné.

(Festad 2019 Praha)

Jsem nadšená z celého kurzu a jsem opravdu ráda, že jsem ho absolvovala. Upřesnilo mi to pohled na většinu věcí. Měla jsem o přijímacích zkouškách zcela zkreslené představy. Můžu všem vřele doporučit.

(Mirčeva Hanele Festad 2019 Praha)

FestAD je skvělá příprava na vysokou školu. Podle mého názoru jsme dohnala všechny základy, které jsem v podstatě neměla, a jeden týden skvěle zahrnul většinu přípravy.

Kafková Kateřina (Festad 2019 Valašské Meziříčí)

Strašně se mi to líbilo, je skvělé, že lidé z oboru se zajímají o budoucí studenty VŠ a zájemce o architekturu, kurz byl velice nabitý a naučil mě toho mnohem více, než jsem se dokázal naučit sám za 18 let.

M. Stolař (Festad 2019 Praha)

Na festadu jsem byla podruhé a absolvovala jsem i některé podzimní kurzy. Byla to zatím nejlepší věc, jakou jsem mohla udělat nejen pro přípravu na zkoušky na VŠ. Děkuji

(Festad 2019 Praha)

Kurz byl hezky zorganizovaný a velmi intenzivní. Kdybych tam nejela, tak nemám šanci se na FA dostat.

H.B.(Festad 2019 Valašské Meziříčí)

Opravdu profesionální přístup a velké množství informací, které se budou všem velice hodit na vysoké škole.

T.P. (Festad 2019 Valašské Meziříčí)

FestAD sa mi veľmi páčil, získala som veľké množství informácií, ktoré mi veľmi uľahčia prípravu. Som veľmi rada, že som tu mohla byť.

(Festad 2019 Valašské Meziříčí)

Moc si cením ucelených informací v tak krátkém čase a individuálního přístupu k nám.

(Festad 2019 Valašské Meziříčí)

Suprový kurz, který mě hodně naučil. Nikdy by mě nenapadlo, že se dá udělat takový pokrok za tak krátkou dobu – a to hlavně díky skvělým lektorům, kteří se nám věnovali na 100% a vždy byli ochotni pomoc a poradit. Všem kurz doporučuji, je k nezaplacení!

(Festad 2019 Praha)

Profesionální přístup, srozumitelné sdělení za superkrátkou dobu. Individuální přístup i v tak velké skupině. Výborné rady a ještě lepší konstruktivní kritika.

Petr Pelech (Festad 2019 Praha)

Za rekordně krátký čas se začátečník naučí potřebné výtvarné techniky, pokročilí se v nich zlepší a všichni bez rozdílu získají potřebný základ pro přijímací zkoušky. Děkuji za veškeré rady a podporu.

Vilém Honysz (Festad 2019 Valašské Meziříčí)

Všechno OK, rychlé, stručné a obsáhlé přednášky, připraví na všechno 🙂

Tereza Štecherová (Festad 2018 Valašské Meziříčí)

Kurz sa mi veľmi páčil. Ponúkol mi správny prístup k príprave na skúšky a veľa nových vedomostí. Najprv som váhala, či sa zúčastniť, ale teraz by som to určite vrelo odporúčala každému, kdo sa chystá vydať sa umeleckým smerom.

Helena Kukuľová (Festad 2019 Valašské Meziříčí)

Festival mě posunul neuvěřitelně dopředu jak v kresbě tak ve vědomostech, nejvíc ze všeho ale oceňuji skvělý a individuální přístup všech lektorů.

(Festad 2019 Praha)

Naučila jsem se víc, než jsem čekala a kurz mě mile překvapil. Za jeden týden jsem se posunula dál, než za posledních 10 let. Vřele doporučuji.

Absolvent FestADu(Festad 2019 Praha)

…dalších 10 doporučení v obrazové příloze…

Doporučení studentů 2018

Přepsáno

Kurz byl fantastický! Sama jsem překvapená, jak jsem se za těch pár dnů posunula a to jenom díky úžasným lektorům. Zatím jsem nenarazila na vyučující výtvarné výchovy, kteří by látku vysvětlovali tak komplexně. Berou výuku vážně a jsou vždy ochotní Vám pomoct:)

Natália Bodnárová (Festad 2018 Praha)

Moc se mi kurz líbil. Jelikož jdu teď do 4. ročníku, cítím, že je to záchrana na poslední chvíli. Kdybych mohla vrátit čas, rozhodně bych jela už minulý rok. Určitě se zúčastním některých podzimních kurzů. Takže děkuji.

S.C. (Festad 2018 Praha)

Kurz byl fantastický. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých a důležitých informací. Jsem velmi nadšená a doufám, že přijedu i na podzimní kurzy.

L.S. (Festad 2018 Praha)

Kurz sa mi páčil, lebo mi dal veľa nových vedomostí a skúseností. Dozvedela som sa mnoho informácií o školách, ktoré som pred FESTADom nevedela a to z prvej ruky od ľudí čo sa v tom pohybujú. Ďakujem.

(Festad 2018 Rožnov pod Radhoštěm)

Nejlépe strávený tvůrčí týden v mém životě. Myslím, že kdybych se nezúčastnil, neměl bych asi představu o tom, jak daleko jsem před tím byl od úspěšného složení zkoušek. Úžasné vedení a příjemný kolektiv dokázaly jednoznačně převážit náročnost, ačkoliv do „Jednoho dne Ivana Denisoviče“ to nemělo zase tak daleko 🙂

(Festad 2018 Rožnov pod Radhoštěm)

Kurz se mi velmi líbil, mnoho jsem se naučila a těším se na příští rok.

(Festad 2018 Rožnov pod Radhoštěm)

Kurz se mi moc líbil. Když se na to koukám zpětně, tak jsem se naučila víc než za dva roky na umělecké škole. Kurz stoprocentně doporučuji. Příjemní lektoři i prostředí.

(Festad 2018 Praha)

Festad mi pomohl a prehľbil moje znalosti, čo mi pomohlo aj v kresbe. Má sice týždeň, ale namotivoval ma, aby som aktivnejšie pokračovala v kresleni, takže siaha ďalej ako ten týždeň.

Kristina G.(Festad 2018 Praha)

Ste veľmi náučný, vrelo odporúčam všetkým budúcim designérom / architektom. Lektori sú super.

Kika Brečková (Festad 2018 Rožnov pod Radhoštěm)

Jela jsem na Festad zoufalá, že se nestihnu připravit na přijímačky a rozhodně jsem nečekala, že bych za ten týden všechno naučila, ale říkala jsem si, že sama bych si neporadila. Teď na konci mám pocit, že mám dobrý základ a že už ty přijímačky nevypadají tak bledě. Rozhodně jsem nečekala takový pokrok.

(Festad 2018 Rožnov pod Radhoštěm)

Kurz se mi moc líbil, učitelé měli výborný přístup a cítím u sebe díky nim velký posun, který se ale pořád dá zlepšovat a zlepšovat.

K.P. (Festad 2018 Praha)

Musím napsat, že jsem udělal velký progres jak v tvorbě, tak i ve znalostech architektury. Asi nejvíce si cením shrnutí (přehledné) dějin architektury a designu. Nedílnou součástí samozřejmě je studie figury a zátiší, určitě díky FestADu jsem v těchto studiích významně pokročila. Děkuji

Darya Bondareva (Festad 2018 Praha)

Velice zajímavá a inspirující akce, skvělá možnost zdokonalit se ve všech směrech a setkat se s lidmi, kteří mají pdoobné ne-li stejné zájmy.

(Festad 2018 Praha)

Líbila se mi naprosto cílená příprava. Z abstraktní představy přijímacích zkoušek se stala představa zcela konkrétní a reálná, i co se týče zvládnutí.

(Festad 2018 Praha)

Veľmi prínosný kurz, veľká profesionalita vyučujúcich, ktorí vedeli pomôct a poradiť. Perfektná příprava na prijímačky.

(Festad 2018 Rožnov pod Radhoštěm)

Chtěla bych moc poděkovat, udělala jsem neskutečný kus práce a už se těším na další ročník. Dlouho jsem něco podobného hledala.

(Festad 2018 Rožnov pod Radhoštěm)

Před kurzem jsem se hrozně bála. Teď jsem naopak velmi ráda, že jsem tady mohla být. Naučila jsem se mnoho věcí a taky jsem zjistila, kolik ktoho ještě nevím. Děkuji

L.R. Festad 2018 Rožnov pod Radhoštěm)

Něco málo jsem před FestADem byla schopna nakreslit, ale odjíždím po tomto kurzu téměř jako nový člověk. Jsem si jistá, že chci pokračovat v umění a jsem si jistější s každou linkou, kterou zanechávám na papíře. Děkuji.

(Festad 2018 Rožnov pod Radhoštěm)

Festival byl skvělý. během toho týdne jsem se naučila tolik věcí, které jsem se nenaučila za celý rok.

Eliška S.(Festad 2018 Praha)

…a další

Doporučení studentů 2017

Přepsáno

FestAD – nejlepší příprava na VŠ architektury, designu či jiné umělecké VŠ

(Festad 2017 Praha)

Děkuji moc za unikátní kurz přípravy ke zkouškám! Vaše metoda studia je nejlepší, kterou jsem si mohla představit! Těším se na další potkání a krásnou výuku!

(Festad 2017 Praha)

FESTADu jsem se zúčastnila tento rok už podruhé a opět jsem si celý týden užila v kolektivu super lidí a pod odborným vedením, díky kterému jsem byla občas až sama překvapená, co mi vzniklo pod rukama. Moc děkuji 🙂

Klára (Festad 2017 Praha)

Perfektní přípravný kurz s velmi dobře propracovanými přednáškami a profesionálními lektory.

Matěj Svoboda (Festad 2017 Rožnov pod Radhoštěm)

Kurz byl pro mě velice přínosný. Tým lektorů byl úžasný. Moc se těším na další ročník.

Adéla Ivasjuková (Festad 2017 Rožnov pod Radhoštěm)

DĚKUJI ZA VÝBORNOU PŘÍPRAVU NA VYSOKOU ŠKOLU.

(Festad 2017 Rožnov pod Radhoštěm)

Kurz bol veľmi náučný a posunul moje znalosti a schopnosti. Výborne ma nasmeroval a ukázal mi čo ktorý obor obnáša.

(Festad 2017 Praha)

Kurz mi dal vážně hodně, i přesto, že se nehlásím na architekturu (ale na malbu / ilustraci), přijde mi, že se mi to všechno bude hodit. Moc děkuji 🙂

Carol Lapešová (Festad 2017 Praha)

Intenzivní kurz, kde jsem se naučil mnoho technik a postupů, které mě připraví na přijímačky.

J.H. (Festad 2017 Praha)

FestAD je skvělá příležitost pro všechny umělecké duše, které chtějí v životě dokázat velké věci a zrealizovat své SNY!

Matěj Šak (Festad 2017 Rožnov pod Radhoštěm)

DĚKUJI ZA VEŠKERÉ INFORMACE. JE SKVĚLÉ, KOLIK SE TOHO DÁ POD VAŠÍM VEDENÍM ZA JEDINÝ TÝDEN NAUČIT. VELMI MI TENTO TÝDEN POMOHL A VÝUKA MĚ OPRAVDU ZAUJALA.

E.K. (Festad 2017 Rožnov pod Radhoštěm)

Kurz sa mi veľmi páčil, aj keď so na ňom bola druhý krát, dozvedela a naučila som sa niečo nové. Výučba je veľmi efektívna.

(Festad 2017 Rožnov pod Radhoštěm)

Za kurz mnohokrát děkuji, s architekturou jsem nebyla nikdy předtím v kontaktu a nevěděla jsem, co přesně se po mě bude vyžadovat na přijímacích zkouškách a po FESTADu jsem nabyla sebevědomí a už vím, na čem pracovat.

(Festad 2017 Praha)

FestAD veľmi doporučujem, veľa mi to dalo, ako mi bolo aj povedané, vystrelím závratnou rychlosťou dopredu a tak sa aj stalo. Myslím, že každý, čo chce isť na architektúru by mal skusiť tento kurz. Milý luďia, prijemné priestory, veľa učenia.

Maťo(Festad 2017 Praha)

FestAD rozhodně doporučuji. Naučila jsem se spoustu užitečných dovedností a dozvěděla spoustu zajímavých informací. Kurz mě velmi posunul.

L.M.(Festad 2017 Praha)

Vše se skvěle systematicky vysvětlilo a dalo přehled v celém spektru dovedností potřebných k přijetí. Fantastické!

Matouš Pluhař (Festad 2017 Rožnov pod Radhoštěm)

FestAD mi otevřel oči, zjistila jsem, co přijímací zkoušky obnáší. Bez toho bych se neobešla.

(Festad 2017 Rožnov pod Radhoštěm)

Kurz je velmi intenzivní. Přednášky jsou jasné, přehledné a mají výsledky. I tak krátký čas stačil na velký pokrok. Děkuji celému týmu lektorů, kteří byli velmi ochotní kdykoliv pomoct.

(Festad 2017 Rožnov pod Radhoštěm)

Děkuji Vám za celý tento týden, ale nejen za ten. Díky loňskému FestADu, víkendovce, na které jsem během roku byla a letošnímu FestADu 2 jsem se viditelně posunula ve své kresbě i přístupu k ní. Nedokáži si představit, že bych bez absolvování Vašich kurů měla šanci uspět na přijímacích zkouškách. Patří Vám velký dík za Vaši práci!

(Festad 2017 Praha)

…a dalších 17 doporučení je k nalezení v obrazové příloze

Doporučení studentů 2016

Přepsáno

Intenzivní výuka, po jejímž absolvování se člověk posune a zdokonalí způsobem vskutku neuvěřitelným. Výuka je navíc vedena tak, aby jsme si vše mohli okamžitě vyzkoušet. To vše pod vedením týmu lidí z oboru, který by pro nás udělal (téměř) cokoliv.

Vašíček (Festad 2016 Praha)

Výuka je vedena skvělým, dynamickým a velice efektivním způsobem, který umožňuje studentům proniknout do architektury a designu všemi směry v naprosto neuvěřitelném čase.

Jireš (Festad 2016 Praha)

Zatím nejlepší kurz, který jsem absolvovala. Lektoři jsou velice milí a ochotní. Dozvěděla jsem se neuvěřitelně mnoho informací. Kurz je sice velmi náročný, ale mnohonásobně se vyplatí. Všem mohu jen doporučit! 🙂

Festad 2016 Praha)

Tento kurz je zdela výjimečný jak svým obsahem, tak rozsahem a vřele ho doporučuji každému zájemci o studium architektury i designu nebo jakéhokoliv jiného uměleckého oboru.

Denisa J.(Festad 2016 Praha)

Velice ochotní lektoři, skvělý přístup ke studentům. Určitě nelituji účasti na kurzu, získala jsem cenné informace, ke kterým bych se jinak nedostala.

K. Dvořáková (Festad 2016 Praha)

Děkuji moc lektorům FestADu za obětavé jednání a profesionální přístup. Za týden mi to dalo mnoho informací a tipů na zkoušky na VŠ. Děkuji Moc!

Kryštof V.(Festad 2016 Praha)

Myslel jsem si, že se nenaučím kreslit, teď už si to nemyslím.

Jan Mesany(Festad 2016 Praha)

Bolo to super. Dozvedela som sa veľa nových užitočných informácií. Bez FESTADU by som sa nevedela pohnúť ďalej. Ďakujem za túto príležitosť.

R. Rétiová (Festad 2016 Praha)

Na kurzu se mi líbilo moc. jsem moc ráda, že jsem se o fetadu dozvěděla. Moc se mi líbí „našlapaný“ program a osobní přístup! Děkuji všem lektorům!!

Tereza Wagnerová 🙂 (Festad 2016 Praha)

Po pravdě FESTAD naprosto překonal mé očekávání, chvílema jsem měla sice pocit, že mi upadne ruka, ale stálo to za to! Určitě se v budoucnu zúčastním nějaké další akce.

(Festad 2016 Praha)

Profesionální přístup vyučujících, kteří se nám snažili předat opravdu maximum. Velmi příjemná atmosféra a plně využitý veškerý čas programu. Velký dík všem pořadatelům.

O.J. (Festad 2016 Praha)

Přesně takový kurz jsem hledala, vymezil, co od přijímaček očekávat a velmi dobře na ně připravil.

(Festad 2016 Praha)

Kurz byl super! Lepší opravdu neexistuje, sice mám ještě pár let čas, ale o to je to lepší. Týden byl velmi náročný, ale o to více si z něho odnáším. Neměla jsem čas dělat nic jiného,než po příjezdu domů si zahrát pexeso architektonických památek, udělat případný úkol a jít spát. Takže pokud se někdo chcete na týden 100% ponořit do architektury a designu tak přijeďte a užijete si to! Super, super, děkuji!

(Festad 2016 Praha)

KDYŽ JSEM ŠLA NA FESTAD, NIC JSEM NEUMĚLA. KDYŽ ODSUD ODCHÁZÍM, CÍTÍM NADĚJI, ŽE BYCH PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY MOHLA ZVLÁDNOUT.

(Festad 2016 Praha)

V průběhu necelých 5 dní jsem do sebe vstřebávala informace jako houba! Každá věta, výkres,časová i finanční investice za to stála a intenzita kurzu mi naprosto vyhovovala. Vývoj a posun je viditelný. Bonusem byla milá umělecká komunita a pražské zázemí. Velké DÍKY

(Festad 2016 Praha)

Líbil se mi individuální přístup lektorů, byl čas na individuální konzultaci. Velmi cenný přínos informací.

D.D. (Festad 2016 Praha)

Celý týden byl super. Vůbec jsem nedoufala, že se dozvím tolik informací.

(Festad 2016 Praha)

Přesně takový kurz jsem hledala, vymezil, co od příjímaček očekávat a velmi dobře na ně připravil.

(Festad 2016 Praha)

Díky za skvělý přístup, získala jsem spoustu informací. Těším se na viděnou v budoucnosti.

(Festad 2016 Praha)

…a dalších 18 doporučení je k nalezení v obrazové příloze

Doporučení studentů 2015

Zeptali jsme se studentů
Co se Vám na Festadu líbílo a proč?
Co se Vám na Festadu nelíbílo a co zlepšit?
Prosíme Vás o doporučení, pokud se vám kurz líbil.

Přepsáno

Opravdu parádní týden. Doporučuju nejenom těm, kteří se chtějí připravit na přijímačky na VŠ, ale i těm, kteří se chtějí zdokonalit v kresbě. 🙂

V.H. (Festad 2015 Valašské Meziříčí)

Tento kurz mi hodně dal a věřím, že po FestADu přijímačky hravě zvládnu.

(Festad 2015 Valašské Meziříčí)

Kurz byl skvělý. Líbil se mi. Hlavně asi design staveb.

(Festad 2015 Valašské Meziříčí)

Přicházela jsem trošku se strachem, protože jsem o sobě věděla, že moc kreslit neumím, ale za tenhle týden mám pocit, že jsem se neuvěřitelně zlepšila a za to bych obrovitánsky chtěla poděkovat lektorům FESTADU, jste úžasní.

Adéla (Festad 2015 Valašské Meziříčí)

Nejlepší příležitost naučit se kreslit, pochopit perspektivu. Dobře seskládaný program. Jsem tu podruhé a přineslo mi to hodně. Uvědomuji si, jak je kresba těžká a jak důležité je kreslit a kreslit.

(Festad 2015 Valašské Meziříčí)

FestAD ma posunul v mnohom, naučila som sa neskutočně mnoho z oblasti umenia a architektúry. Tak isto cítim, že som sa vylepšila v kresbe a našla nových kamarátov. Každopádne FestAD je skvelá príležitosť na prožitie príjemného letního týždňa a naučenia sa kopu nových vecí.

(Festad 2015 Valašské Meziříčí)

V technice kresby mne kurz posunul o obrovský krok a jsem si jistá, že kdykoliv nyní sednu před papír, nestane se, že bych nevěděla co a jak kreslit.

K. Šmídová (Festad 2015 Praha)

Všem velmi doporučuji. je to neskutečná příležitost, jak se za krátkou dobu mnoho naučit.

V.C. (Festad 2015 Praha)

Jak sami lektoři říkají, kurz je velmi intenzivní, a to jsem právě ocenila. Jednoduše se dá kurz popsat jako intenzivní, užitečný a milý.

T. Stachová (Festad 2015 Praha)

Kurz se mi velmi líbil. Především to, že jsme mohli svůj návrh zkonzultovat. Pěkné byly i přednášky, na kterých jsem se dozvěděla spoustu věcí, hlavně ty, které určitě budu potřebovat dále.

T. F. (Festad 2015 Praha)

Líbilo se mi celkově shrnutí dějin architektury a výuka kresby teoreticky pro mě byla velmi přínosná.

Viktorie Pánková (Festad 2015 Praha)

Týden opravdu nabitý informacemi. Moc se mi tu líbilo. Doufám, že se sem za rok vrátím.

(Festad 2015 Praha)

Kurz se mi velmi líbil a byl nad mé očekávání. Velmi přínosné byly besedy s absolventy. na kurzu se mi líbilo, že řeší cíleně přípravu na VŠ. Naučila jsem se naprosté základy, na co si dát u zkoušek pozor, na co se zaměřit a jak postupovat.

Klára Hechtová (Festad 2015 Valašské Meziříčí)

Bylo to náročné, ale bylo to moc super. Zjistila jsem, že jsem vůbec neuměla kreslit, ale tady jsem se něco naučila:-) Hodně dobrá zkušenost, doporučím určitě ostatním.

(Festad 2015 Valašské Meziříčí)

Pokud má někdo zájem o studium architektury, nemyslím, že by našel lepší kury. FESTAD jsem absolvovala 2x a lituji, že vícekrát to do přijímacích zkoušek už nestihnu.

C.V. (Festad 2015 Valašské Meziříčí)

Na festAD jsem přijela jako naprostý lajk, díky kurzu jsem udělala obrovský pokrok v perspektivě a celkově v kresbě. FestAD byl nad moje očekávání a chci se zúčastnit i další rok.

Zuzana Nucová (Festad 2015 Valašské Meziříčí)

Na Festade som byla tento rok už po tretí krát. Myslela som si a trochu som sa bála, že už mi FestAD nedá toľko ako predtým, ale absolútně som sa zmýlila. Lektori na festade mi kurz ušili na mieru a brali v úvahu, kam a na aký obor sa chcem hlásiť a témy na každú prácu sme vyberali spolu. A tak som mala skvelú individuálu výčbu.

(Festad 2015 Valašské Meziříčí)

Za krátký čas jsem se v kresbě hodně zlepšila a naučila jsem se věci, o kterých jsem neměla ani páru.

(Festad 2015 Valašské Meziříčí)

Děkuji za doplnění mezer jak v dějinách umění, tak v kresbě, které mi bohužel nikdo jiný poskytnout nedovedl. Ráda Vás doporučím dále.

Sára (Festad 2015 Praha)

FESTAD neuvěřitelně obohatil mé dosavadní znalosti kresby a dějin umění. FestAD je to nejlepší, co může zájemce o stduium architektury absolvovat.

Max Mohl (Festad 2015 Praha)

Kurz se mi líbil víc než jsem čekala. Jsem naprosto spokojena s programem, překonalo to moje očekávání. Kurz můžu jedině doporučit. Jeden z mých nejlepších a nejpoučnějších týdnů. Děkuji všem instruktorům. 🙂

(Festad 2015 Praha)

Kurz se mi velice líbil a obzvláště v druhé části, kdy jsme šli více do hloubky v architektuře. Hodně věcí jsem si ujasnila. Hlavně v perspektivě.

(Festad 2015 Praha)

Kurz byl perfektně rozložen a poskytl mi komplexní přehled o dějinách umění, perspektivním zobrazování a technickém kreslení.

Zuzka (Festad 2015 Praha)

Kurz byl velice intenzivní a náročný, ale získala jsem mnoho nových informací ohledně přijímacích zkoušek a doporučení, jak se na ně připravit.

Pavla (Festad 2015 Praha)

Doporučení studentů 2014

Zeptali jsme se studentů
Co se Vám na Festadu líbílo a proč?
Co se Vám na Festadu nelíbílo a co zlepšit?
Prosíme Vás o doporučení, pokud se vám kurz líbil.

Přepsáno

Skvělý týden, který je doslova nabitý novými informacemi, inspirací, a který vás dokáže neskutečně motivovat k další práci a studiu.

J. Gamrot (Festad 2014 Praha)

Náplň kurzu nad moje očekávání. Dostali jsme spoustu informací a užitečných rad k přijímacímu řízení a hlavně jsme probranou látku hned procvičovali na konkrétních příkladech z předchozích zkoušek. Kurz mohu jen doporučit.

Minařík. (Festad 2014 Praha)

Na kurz som prišla ako úplná začiatočníčka, takže som sa aj trochu bála, ale všeci boli veľmi milí a veľmi vela som sa naučila, takže určitě všetkým odporúčam.

Ďakujem K.K. (Festad 2014 Valašské Meziříčí)

Velmi profesionální ale i uvolněný přístup všech lektorů a asistentů na FestADu. Přednášky paní Kocourkové byly asi nejlepší přednášky, na kterých jsem byl.

anonymní (Festad 2014 Praha)

Jeden z nejkrásnějších kurzů, na kterých jsem kdy byla. Výborný program, celkově skvělé prostředí a dobrá příprava nejen na přijímací zkoušky, ale i na celkový přehled.

Ruščaková Ilona (Festad 2014 Valašské Meziříčí)

Je až neuvěřitelné, kolik jsme se za těch 5 dní posunuli vpřed. Ano, bylo to náročné, ale stejně tak i poučné. vyučující patří ke špičce pedagogů a nestalo se mi, že bych se snad nudila. Také nepostrádají smysl pro humor, obzvláště paní Kocourková. Rozhodně všem moc doporučuji. Architektuře zdar! A.V.

A.V. (Festad 2014 Praha)

Je naprosto úžasné být v místnosti s lidmi, na kterých je vidět – přímo to z nich sálá, že je téma právě probírané baví a naprosto to vylepšuje atmosféru a koncentraci. A i přes to, že můj hlavní obor zájmu byly dějiny umění, jsem vděčná za to, že nyní mám i základy architektury a designu – myslím, že se tyto znalosti neztratí. O zlepšení kresby ani nemluvím! Tisiceré díky!!!

Michaela Vávrová (Festad 2014 Praha)

Tento kurz byl pro mne velkým přínosem. I za pouhý týden jsem se zlepšila v kresbě. Vřele doporučuji všem zájemcům o architekturu a design.

Lucie Plecháčová (Festad 2014 Praha)

FestAD mi neuvěřitelně rozšířil obzory a ukázal mi, kolik podstatného jsem nevěděla. Pokud se chcete hlásit na výtvarnou školu (nejen architekturu) tak tento kurz 100% doporučuji. příjemní lektoři, výborné přednášky a sposta skvělých lidí s podobnými koníčky vám z toho udělají nezapomenutelný týden. „:-)

Míša Faktorová (Festad 2014 Praha)

Určitě jeďte na kurz minimálně už po druhém ročníku střední školy, protože Vám to hodně změní přístup ke kresbě jako takové. Ucelí Vám to základy a připraví vás na talentové zkoušky. Mimojiné poznáte spoustu skvělých lidí.

anonymní (Festad 2014 Valašské Meziříčí)

FestAD mi neuvěřitelně pomohl se zorientovat v oboru architektury, jelikož jsem z gymnázia, měla jsem jen velmi omezené informace o celém tomto oboru. Po FestADu si připadám, jako kdybych chodila na stavebku, už si nepřipadám nikterak hendikepovaná a vím, že pokud budu stále pokračovat v přípravě, neměly by být přijímací zkoušky na fakultu architektury nikterak velký problém. Mnohokrát děkuji za všechno a těším se příště.

A.T. (Festad 2014 Praha)

Kvanta informací, nakopne vás to kupředu a dostanete měřítko, jak na tom jste a co ještě všechno je třeba ke zouškám zlepšit.

Viola Hertelová (Festad 2014 Praha)

Tento festival pro mne byl obrovskou zkušeností. Získal jsem mnoho zkušeností ohledně dějin umění a architektury a také jsem se zde naučil technickou kresbu a stínování, které jsem dříve neovládal. Velice oceňuji, že jsem zde obdržel mnoho informací a rad užitečných ke zvládnutí talentových zkoušek na VŠ.

Přemek Zhoř (Festad 2014 Valašské Meziříčí)

Kurz FestADu je skvělou přípravou na přijímací zkoušky i je jako takový cílevědomně fungující a důsledný, rozhodně doporučuji!

V.A. (Festad 2014 Valašské Meziříčí)

Náročný, avšak příjemný a velice přínosný kurz. Můžu jedině doporučit.

anonymní (Festad 2014 Valašské Meziříčí)

PRÍPRAVA NA PRIJÍMACIE SKÚŠKY BEZ ABSOLVOVANIA FESTADU SA NEDÁ POROVNAŤ Z AKOLKOĽVEK INOU PRÍPRAVOU. (FESTAD JE ÚŽASNÝ KURZ BEZ KTORÉHO SI PRIJÍMACIE SKÚŠKY NEVIEM ANI PRESTAVIŤ.)

anonymní (Festad 2014 Valašské Meziříčí)

Festad je hypermegaultrasupergiga velmi-super festival, naneštěstí jeho organizátoři zapomněli, že lidi musí spát 😀

A.O. (Festad 2014 Valašské Meziříčí)

Kurz mě určitě posunul směrem vpřed, jsem ráda, že jsem měla možnost tu být. Určitě pojedu na podzimní kurzy.

Karolína Jiráská (Festad 2014 Valašské Meziříčí)

FESTAD je snad jediný způsob pro lidi z gymnázií, aby se dostali na úroveň konkurence z výtvarných škol u přijímacích zkoušek, nikdy bych se toho sama tolik nenaučila.

(Festad 2014 Valašské Meziříčí)

Tento kurz se mi velice líbil, nejen proto, že mě naučil, jak správně kreslit, ale také proto, že je přesně šitý na míru k talentovým zkiuškám na vysoké školy.

Jana Čírtková (Festad 2014 Valašské Meziříčí)

Doporučuji všem, kteří se chystají na přijímací zkoušky na VŠ – architektura, design. Začít s přípravou včas, ideálně jezdit na FestAD opakovaně:-)

D. Svobodová (Festad 2014 Valašské Meziříčí)

INTENZIVNÍ KURZ, SKVĚLÁ PŘÍPRAVA K TALENTOVÝM ZKOUŠKÁM NA VŠ. VÝBORNÝ TRÉNINK.

Festad 2014 (Valašské Meziříčí)

Doporučení studentů 2013

Zeptali jsme se studentů
Co se Vám na Festadu líbílo a proč?
Co se Vám na Festadu nelíbílo a co zlepšit?
Prosíme Vás o doporučení, pokud se vám kurz líbil.

Přepsáno

Na tomto kurzu vás připraví na přijímací zkoušky za pouhých pět dní, jako nikdo za pět let. Strávíte příjemné chvíle ve společnosti milých lidí. FestAD vřele doporučuji.

anonymní (Festad 2013 Praha)

Všem, kteří chtějí studovat architekturu nebo design, hrozně doporučuju Festad! Občas jsou to sice přednášky a kreslení od třičtvrtě na 7 (ráno) do půl 11 (večer), ale stojí to fakt za to!

Alena Nekolná (Festad 2013 Praha)

Jednoduše – nejezděte nikdo na FestAD – jinak budu mít na přijímačkách brutální konkurenci:-D

Ondřej Žvak (Festad 2013 Praha)

Chcela by som vám veľmi poďakovať za skvelý přístup i atmosféru v priebehu FestADu. Za prednášky i cvičenia, ktoré mi dodali motíváciu do dalšej práce.

M.T. (Festad 2013 Praha)

Kurz se mi moc líbil, chci se účastnit i podzimních kurzů. Dostala jsem mnoho informací, že snad ani není možné, že se vše do jednoho týdne vešlo.

anonymní (Festad 2013 Praha)

Díky vašemu kurzu mám lepší pocit, že se na školu dostanu.

anonymní (Festad 2013 Praha)

Lektoři jsou nabití elánem. Obdivuji, jak nás podporovali na pokraji vyčerpání! 🙂

anonymní (Festad 2013 Praha)

Kurz je vhodný, jak pro lidi se střední odbornou tak s obecným vzděláním. Poskytuje přehled, základy a hlavně vás donutí na sobě pracovat.

anonymní (Festad 2013 Praha)

Nevěděla jsem, co mám očekávat, nakonec jsem byla velmi mile překvapena. Skvělí lidé, inspirativní atmosféra, vřele všem doporučuji.

anonymní (Festad 2013 Praha)

Moc se mi líbilo zjednodušení a urovnání informací.

anonymní (Festad 2013 Praha)

Vyučující lektoři jsou excelentní! Kurz byl hodně potřebný, teď mám alespoň nějakou šanci udělat přijímačky!

anonymní (Festad 2013 Praha)

FESTAD doporučuji všem, kteří se chtějí dostat na VŠ s tímto zaměřením, ale i těm, které baví kreslit a chtějí se zdokonalit. Tady s vámi budou individuálně pracovat a odpoví na vše, co budete potřebovat. jednoznačné díky všem lektorům.

Sandra (Festad 2013 Praha)

Doporučuji všem lidem, co se chtějí v životě pohybovat v architektuře nebo designu. Díky kurzu jsem se dozvěděla i mnoho užitečných věcí ohledně dějin. Moc děkuji Festadu za velkou přípravu ke zkouškám.

anonymní (Festad 2013 Praha)

Vřele doporučuji. Jsou tu samí skvělí lidé a úžasní lektoři a pomocníci. navíc Toulcův Dvůr je velmi příjemný a je tu krásné prostředí.

anonymní (Festad 2013 Praha)

Kurz proběhl nad očekávání. velmi se mi líbila intenzivní celodenní výuka a ochotný nadšený přístup lektorů.

anonymní (Festad 2013 Praha)

Když jsem jela na kurz, byla jsem ještě zaskočená, že nebudu schopná se vše do zkoušek naučit, ale po absolvování kurzu, kdy jsem se dozvěděla víc informací než jsem si kdy myslela, že se můžu dozvědět, jsem nadšená a doporučuji všem, aby jeli.

anonymní (Festad 2013 Praha)

Kurz se mi líbil ze všech úhlů. S takto profesionální a významnou akcí do budoucna jsem se nesetkala. Za krátký čas jsem se dozvěděla obrovské množství potřebných a zajímavých informací, nad kterými budu dlouho přemýšlet.

Anna Rychetská (Festad 2013 Praha)

FestAD mohu vřele doporučit. Z hlediska obsahu, kolektivu a lektorů. Nikdy nebudu litovat investice do tohoto kurzu. korát kreslit a kreslit musím sama… 🙂

anonymní (Festad 2013 Praha)

Festad mohu doporučit všem, kteří se chystají na uměleckou školu. Určitě Vám to rozšíří rozhled a zvýší šance na přijetí na VŠ. Průběh kurzu je úžasný, neustále se něco děje, něco kreslí nebo přednáší. Fakt super.

anonymní (Festad 2013 Praha)

Festad je makačka, ale velice potřebná, zvláště při přípravě na přijímačky. děkuji Festadu a super lektorům, že mě donutili makat a inspirovali mě jak se připravovat i doma.

anonymní (Festad 2013 Praha)

Všetkým odporučujem kurzy festadu, naučíte sa veci, ktoré budete využívať aj neskôr v živote a perfektne sa naučíte na prijimačky. tak isto sa naučíte aj upln inému prístupu k práci a umelckej činnosti. Ešte raz vrelo odporučujem!

N.B. (Festad 2013 Praha)

Bylo skvělé, jak jsem se za 1 týden posunula v kresbě dopředu a mnoho nového se naučila. Škoda, že jsem o FestADu nevěděla už minulý rok.

anonymní(Festad 2013 Valašské Meziříčí)

Celý kurz mi dal opravdu hodně, za 1 týden jsem se naučila neskutečné množství věcí, a navíc tu panovala skvělá atmosféra, a to jak mezi studenty, tak i mezi lektory. určitě doporučuju!

K.P.(Festad 2013 Valašské Meziříčí)

Kdybych nebyla ve 4. ročníku, jela bych sem nejaradši i příští rok.

anonymní(Festad 2013 Valašské Meziříčí)

Doporučuji festad všem, kteří mají problém s leností a těžko se sami přinutí k práci na sobě samém. Výborná, profesionální příprava nejen k přijímacím zkouškám, ale i do budoucí profese, života v příjemné a přátelské atmosféře, kde se nejednou zasmějete.

Šimon:-)Festad 2013 Valašské Meziříčí)

Jako studentka 2. ročníku chemie, mám zkušenost s vysokoškolskou výukou a zprostředkovaně i s šílenstvím, které provází adepty na umělecké školy, počínaje sháněním informací a tréninkem kresby konče. FestAD poskytuje všechny informace na zlatém podnose a jako bonus z něho nejde odejít nepřipraven.

Zuzana Soudná Festad 2013 Valašské Meziříčí)

Skvělý styl podání látky. Kurz mi pomohl zlepšit kresbu i znalosti. Všem bych ho doporuči a moc děkuji celému týmu za úžasný přístup.

V.K. Festad 2013 Valašské Meziříčí)

Doporučení studentů 2012

Zeptali jsme se studentů
Co se Vám na Festadu líbílo a proč?
Co se Vám na Festadu nelíbílo a co zlepšit?
Prosíme Vás o doporučení, pokud se vám kurz líbil.

Přepsáno

FESTAD je…Povinnost pro každého studenta architektury!

anonymní (Festad 2012 Valašské Meziříčí)

Jednoznačne doporučujem, ohromne Vám to pomôže a dostanete jasnú predstavu o tom, ako to na prijímačkách prebieha, čo treba vedieť, ako to treba vedieť. takže neváhať a fičať do Prahy!

B.Č.(Festad 2012 Praha)

Výborný kurz, mám pocit, že jsem se posunul o několik let cvičení dopředu. program nabitý informacemi, kdo vydrží, tomu se to vyplatí

Petr Müller (Festad 2012 Praha)

Velmi pekne ďakujem za Festad, stopercentně ste mi pomohli k príprave na vysoků školu. Váš profesionálny prístup a chuť dosiahnuť ciele ma motivovali k pokračovaniu a rozvoju prác, ktoré sa určitě chystám dokončiť. Patrí vám všetkým veĺké ĎAKUJEM! určitě budem odporúčať priaťelom a známym:)

anonymní (Festad 2012 Valašské Meziříčí)

FestAD je určitě užitečný. pokud se nepřipravujete na školu tak rok dopředu, tak za těch pět dnů vás naučí prakticky všechny. Jsou zde i příjemní učitelé. Určitě zkuste navštívit FestAD. Výborná zkušenost.

T.H. (Festad 2012 Valašské Meziříčí)

Festad mi dal mnoho informací, které bych jinak pracně získával z knih. Lektoři super!

anonymní (Festad 2012 Valašské Meziříčí)

Rozhodně nelituji, že jsem se přihlásila, zopakovala jsem si nejužitečnější rady, které jsou ke kresbě potřeba. Bylo náročné, ale humor tu také nechyběl, a to je důležité.

anonymní (Festad 2012 Valašské Meziříčí)

FestAD je skvělá příprava k přijímačkám na VŠ ideální pro každého. Naučí vás základy bez kterých nemáte šanci uspět. Všem moc doporučuji.

AD (Festad 2012 Valašské Meziříčí)

Festad je výborný kurz, který mě posunul o krok dál a přijímací zkoušky už nevypadají neudělatelně. Jsem jim moc vděčen

anonymní (Festad 2012 Valašské Meziříčí)

Doporučení studentů 2011

Zeptali jsme se studentů
Co se Vám na Festadu líbílo a proč?
Co se Vám na Festadu nelíbílo a co zlepšit?
Prosíme Vás o doporučení, pokud se vám kurz líbil.

Přepsáno

FestAD je nejlepší investice, kterou jsem mohla dát do své přípravy ke studiu na VŠ. Děkuji, stálo to za to!

anonymní (Festad 2011 Praha)

Strašne veľa mi dal tento celý týždeň. Myslel som si že to čo sme spravili za prvý deň spravíme za týždeň! Riadne som si to tu užil!

Ján Vyšný (Festad 2011 Praha)

Bylo to tady super. za tak krátkou dobu co jsme měli, jste nás naučili strašně moc. Nevím jak ostatní, ale mě určitě. Bylo to sice strašně rychle, ale to co bych měla umět a znát, tak umím a znám. 😀 Děkuju moc za všechno. FestAD doporučuji všem, kteří se hlásí na fakultu architektury.

T.H. (Festad 2011 Valašské Meziříčí)

Vřele všem kurz doporučuji. Naučíte se mnoho věcí a dozvíte se informace, na které sami těžko přijdete.

anonymní (Festad 2011 Praha)

Kurz byl výborně přichystán, maximální přesnost začátků přednášek, objektivní hodnocení prací, možnost vzájemné domluvy a dohody. Kurz mi dal velký přehled, co se kresby i dějin umění a architektury týče. Zábavné přednášky, možná by jim chtělo věnovat i více času – prodloužit celý letní festival o den -dva. A jen, ještě by nebylo špatné do kuchyňky pořídit vařič, aby jsme nemuseli na obědy chodit jen do restaurace. Kurz můžu naprosto doporučit všem zájemcům o studium architektury i ostatních oborů.

Tereza Černá (Festad 2011 Valašské Meziříčí)

Velmi mě překvapil vřelý přístup kantorů. Festival vnesl světlo do „nepochopitelných“ požadavků vysokých škol. Doporučuji

T.N. (Festad 2011 Valašské Meziříčí)

Letný přípravný kurz naozaj oporúčam, pochopila som a dostala som komplexné základy kresby, spôsob výuky se mi veľmi páčil, a taktiež aj vyučujúci, ktorí boli ústretoví a pri práci vedeli veľmi dobre poradiť, ale aj skritizovať. Těším se na další ročník a určitě odporúčam aj prípravné kurzy, na ktoré se ešte len chystám.

ILLEOVÁ (Festad 2011 Valašské Meziříčí)

Jediná špatná stránka festadu je, že se nechystá otevřít celoroční školu v Praze :). Jinak jedině doporučuji, v jednom týdnu je skvěle zpracovaný přehled všeho potřebného k přijímacím zkouškám a neumím si představit, že bych vůbec měla šanci bez toho.

Nora Behová (Festad 2011 Praha)

Určitě zajímavá zkušenost a pro lidi, co se chtějí orientovat těmito směry se určitě vyplatí investovat čas a peníze. Určitě si odnesete víc, než jen stoh pokreslených papírů.

Jiří Stejskal (Festad 2011 Praha)

Festad bych doporučila jak pokročilým tak i začátečníkům. Přednášky, které nabízí, jsou jedinečné a velmi mi pomohly.

anonymní(Festad 2011 Praha)

Festad – to je intenzivní kurz výtvarného umění – je to nástroj na doplnění svých vědomostí a zhodnocení o 200%

anonymní (Festad 2011 Valašské Meziříčí)

Doporučení studentů 2010

Zeptali jsme se studentů
Co se Vám na Festadu líbílo a proč?
Co se Vám na Festadu nelíbílo a co zlepšit?
Prosíme Vás o doporučení, pokud se vám kurz líbil.

Začnu rychle a další otázky rozvedu. Nenapadá mě nic, co by se mi nelíbilo. Velmi se mi líbila připravenost pomůcek a výklad. Individuální přístup a upřímnost. Sice jste se báli, abyste nebyli krutí se svojí kritikou, ale jednou by nám to stejně někdo řekl. Čím dříve jsme to slyšeli, tím lépe.

Děkuji vám mnohokrát, člověk tu zjistil mnoho užitečných informací a dost věcí si ujasnil. (Vláček s hvězdou a srdíčky* nikdy nezapomenu.):-) (*pozn: učební pomůcky pro dějiny umění)

Michaela F. (Festad 2010 Praha)

Kdo chce jít na architekturu, tak by měl projít tímto kurzem. Ujasní se vám spousta věcí a získáte skvělý základ, se kterým už potom ale musíte pracovat sami.

Kateřina M. (Festad 2010 Praha)

FestAD pro mě byl přínosný v tom, že jsem si doplnil mezery v kresbě, pochopil jsem pravidla perspektivy a od teď je budu používat. Nabral jsem chuť na sobě pracovat.

FestAD byl jakousi pomyslnou lokomotivou, která byla po pět dní tahounem, nyní už musím jet po kolejích do konečné stanice design a Architektura sám. Doufám, že rychlost lokomotivy byla dostatečná a já za rok budu šťastný, že jsem tuto zkušenost získal.

Marek N. (Festad 2010 Praha)

Tento kurz mi dal hodně, nejenom v kreslení, ale také mě dokopal, k čemu bych se sám neodhodlal. Také jsem se dozvěděl hodně informací, které mi stoprocentně pomůžou u přijímaček na vysokou.

anonymní (Festad 2010 Praha)

FestAD se mi celkově moc líbil. Dlouho pře FestADem jsem vůbec nekreslila, a když jsem se ke kreslení na FestADu vrátila, znova mě to chytlo a připomněla jsem si, jak mě to dřív bavilo. Ale na některých úkolech jsem si zkusila, že to vůbec není sranda. Takže budu muset ještě hodně zabrat, jak jste nám vštěpovali.

Líbila se mi na FestADu kombinace přednášek, kde jsem se dozvěděla ty teoretické věci a vlastní tvorby.

anonymní (Festad 2010 Praha)

Kdo to myslí s architekturou vážně a nečeká od přípravného kurzu jen lážo plážo, tak rozhodně to nejlepší, co může pro sebe udělat je, že se přihlásí.

Roman B. (Festad 2010 Praha)

Velice doporučuji. Intenzita tohoto kurzu je ohromná a velice pomůže i těm zcela neznalým, jako jsem já. Navíc přísnost týmu velice nabuzuje k podání daleko lepších výsledků

Lenka V. (Festad 2010 Praha)

Líbil se mi tvrdší přístup, nedovolující zahálení a dále komplexní seznámení s problematikou, která by nebyla jinde dostupná.

Kdo jiný by mohl lépe připravit člověka na studium architektury, než lidé z oboru.

anonymní (Festad 2010 Praha)

Velmi se mi líbilo intenzivní pojetí – téměř 12 hodin je opravdu extrémně hodně. Dále, co mi velice pomohlo, byla zhruba 2 hodinová teorie kresby a následných asi 4 hodiny použití teorie do praxe. Nejdřív se mi zprvu nezdála přísnost, ale poté mi došlo, že jen tímhle mě to osobně nabudí podat daleko lepší výkony. Navíc jako zpestření se mi velice líbilo pozvání hostů, hlavně Milana Valeše, jehož kresby mi hodně otevřely oči a daly nápady pro můj budoucí rozvoj.

anonymní (Festad 2010 Praha)

Páčili sa mi prednášky…H. Kocourková 100b. A prístup k študákom, rýchlosť mi vôbec nevadila

Karol Š. (Festad 2010 Valašské Meziříčí)

Páčil sa mi váš zodpovedný prístup, rôznorodosť prednášok, a tiež celkovo kvalita kurzu. Možno, keby bol kurz o pár dní dlhší, aby sa všetko stíhalo.

anonymní (Festad 2010 Valašské Meziříčí)

Moc se mi na kurzu líbilo, dozvěděla jsem se mnoho pro mě nového.

Aneta B. (Festad 2010 Valašské Meziříčí)

Strašne sa mi páčilo to, že to bolo intenzívne. Stále sa niečo robilo. Prednášky, cvičenia. Strašne si na vás cením Vašu ochotu rozprávať sa o školách aj súkromne. Boli ste ochotní pomôcť a poradiť. ĎAKUJEM.

anonymní (Festad 2010 Valašské Meziříčí)

Líbilo se mi opravdu všechno. 🙂 Líbil se mi styl přednášek, vysvětlování,… spokojenost.

Zuzana P. (Festad 2010 Valašské Meziříčí)

Moc se mi líbilo to množství informací, které jste nám předali! (Jak v kreslení, tak v dějinách!) + samozřejmě Váš hezký přístup k nám. Děkuji za kurz, bylo to moc fajn.

Terka Č. (Festad 2010 Valašské Meziříčí)

Líbil se mi nabitý program, jeho obsáhlost.

anonymní (Festad 2010 Valašské Meziříčí)

Líbil se mi váš plán výuky. Probírali jsme přesně to, co bude na přijímacích zkouškách na VŠ. Rady, zkušenosti, zajímaví hosté.

anonymní (Festad 2010 Valašské Meziříčí)

V létě jsem tento kurz absolvovala, a i když jsem netušila, co od toho očekávat, byla jsem velmi příjemně překvapena.

Z kurzu jsem odešla obohacena o mnoho důležitých informací, rad a pouček. Všem, kteří chtějí na architekturu tento kurz doporučuji. Je to jeden velký krok blíž k úspěšnému složení zkoušek.

Michaela F. (Festad 2010 Praha)

Deskriptivní geometrie

02/2014

V prosinci jsem se zúčastnila víkendového kurzu deskriptivní geometrie, který je sice určený především studentům teprve směřujícím na vysoké školy, ale já, i když už na FAST VUT dálkově studuji, jsem kurz ocenila velice. Objasnila jsem si jak základní pojmy probírané látky, tak i pokročilejší metody promítání – vše bylo podáno srozumitelným, názorným a věcným způsobem, takže se mi podařilo dohnat náskok spolužáků, kteří se s deskriptivou potkali už na střední škole. Semestrální zkoušku jsem nakonec úspěšně absolvovala napoprvé. Týmu FestAD moc děkuji a přeji hodně spokojených a úspěšných absolventů!

M. Štěpánová

10/2010

Tento kurz mohu jedině doporučit, vše bylo důkladně a názorně vysvětleno pomocí modelů a následně procvičeno na příkladech. Vyhovovala mi příjemná atmosféra výuky, plné nasazení a vstřícnost vyučujících a ochota cokoliv vysvětlit i individuálně.

K. Kolková

Doporučení hostů

09/2010

Měl jsem tu čest se jako host zúčastnit letošního FestADu a byl jsem překvapen, s jakým nasazením studentů i vedoucích výuka probíhá.

Problematika jednotlivých oborů byla probírána komplexně a v souvislostech s takovou energií, jako by se přijímací zkoušky měly konat již za týden. Žáci tak během pěti dnů získali spolu se základy kresby a architektonického navrhování hlavně základní kostru informací z historie architektury a výtvarného umění, na kterou mohou snadno navázat při další individuální přípravě. Obzvlášť velký dojem na mne udělala příjemná atmosféra v kolektivu s individuálním přístupem a samozřejmá interakce žáků s lektory.

Jako absolvent Fakulty architektury ČVUT tak FestAD mohu s čistým svědomím doporučit každému, kdo se chce zodpovědně připravit na přijímací zkoušky na architekturu či další umělecké školy.

Ing. arch. Milan Valeš
Praha, září 2010

05/2009

V loňském roce jsem, na pozvání, navštívila kurz Dějiny umění. Byla jsem velice zaujata výkladem vedeným na profesionální úrovni, s hlubokými odbornými znalostmi a navíc s humorem. Při výkladu byla používána celá řada mnemotechnických pomůcek usnadňujících zapamatování.

Výukové materiály byly zpracovány netradičním způsobem a velmi přehledně provádějí celými dějinami umění.

Jako dlouholetý pracovník ve školství si troufám kurz hodnotit po všech stránkách jako vynikající.

Ing. Milena Michalíková
ředitelka Integrované střední školy – Centra odborné přípravy a Jazykové školy

Média

Publikace

Vydáváme FestAD Bulletin 2013 – průvodce přípravou na architekturu a design.

Buďme kreativní! FestAD článek 2013 o úskalích kreativní tvorby

Přečtěte si článek Startuje FestAD 2012 – Ohlédnutí za minulým ročníkem a novinky na FestAD 2012.

Vydáváme FestAD Bulletin 2

012 – průvodce přípravou na architekturu a design.

Přečtěte si článek o Festivalu 2010

Naše filosofie

Článek „Chci jít na architekturu“

Článek je určen těm studentům, kteří tíhnou k výtvarnému umění a přestože nestudují uměleckou školu, chtějí se v budoucnu nějaké formě výtvarné tvorby věnovat. Ať už se jedná o architekturu, výtvarnou pedagogiku, design, zahradní architekturu či jiné obory.

Vyšlo o nás v médiích

07/2013 Rozhovor s Ing. arch. Ondřejem Hozákem pro projekt KARIÉRNÍ PORTFOLIO

KARIÉRNÍ PORTFOLIO http://www.karierniportfolio.cz/kapo/hozak-ondrej-ing-arch

Rozhovor o studiu architektury, studijním oboru architektura a urbanismus, profesi architekta a vhodné přípravě k přijímacím zkouškám pro projekt kariérní portfolio, který sdružuje podněty a názory z praxe pro studenty hledající inspiraci pro své budoucí povolání a učitele středních škol, kteří pomáhají studentům v profesní orientaci.

 

11/2012 Předání obrazu Sklípková klenba městu Rožnov pod Radhoštěm

TV Beskyd http://www.tvbeskyd.cz/cz/10-tvbeskyd/3-roznov-p-radh.html?idv=4172

Temperovou malbu na sololitu předal ve středu 21. listopadu starostce Rožnova Markétě Blinkové jednatel výukového festivalu architektury a designu a autor projekt „Světová architektura v obrazech“ Ondřej Hozák.

 

09/2011 FESTAD aneb příprava na přijímací řízení na ARCHITEKTURU

VOŠS a SPŠS arch. Jana Letzela Náchod www.voss-na.cz/index.php/vychovny-poradce/aktuality-vychovneho-poradce/360-piprava-na-pijimaci-izeni-na-archi

Říkáte si, mám odborné zaměření, tím pádem mám dveře na fakulty stavební a architektury otevřené. – Pak vám musíme otevřít oči 🙂

 

09/2011 FESTAD opět po roce ve Valašském Meziříčí

Obelisk www.obeliskval.cz/starsi/11_11/posledni/z_4.htm

V srpnu proběhl ve Valašském Meziříčí opět po roce výukový festival architektury a designu Festad 2011. Studenti středních škol z celé České republiky se zde vzdělávali v kresbě, navrhování a dějinách výtvarného umění.

 

06/2011 Putovní výstava Festad 2010 skončila

Obelisk www.obeliskval.cz/starsi/06_11/posledni/z_10.htm

S koncem května skončila putovní výstava Festad 2010 v budově radnice, která dokumentovala loňský druhý ročník výukového festivalu architektury a designu.

 

02/2011 Ondřej Hozák přednáší na konferenci o budoucnosti Masarykova nádraží v Praze

Arnika http://arnika.org/lide-chteji-zachovat-masarykovo-nadrazi-jeho-okoli-se-muze-promenit-v-zivou-ctvrt

Řada architektů nezávisle na sobě navrhuje, aby se prostor Masarykova nádraží proměnil v nové centrum města s parkem, kavárnami, železničním muzeem, obchody a službami.

 

11/2010 článek o výukovém festivalu 2010

Přečtěte si článek o Festivalu 2010

V červenci v Praze a v srpnu ve Valašském Meziříčí -domovském městě- proběhl úspěšně 2. ročník Výukového festivalu architektury a designu „Festad 2010“. Co nás na Festadu 2010 nejvíce překvapilo? Koho jsme představili jako hosty? Z čeho měl tým lektorů Festadu největší radost? To vše se dozvíte v následujícím článku.

10/2009 nultý ročník festivalu v novinách Obelisk

Obelisk www.obeliskval.cz/starsi/16_09/posledni/k_4.htm

Od 16. do 21. srpna proběhl ve Val. Meziříčí přípravný ročník workshopu architektury a designu. Náplní akce bylo všechno o architektuře a designu – aktivně i pasivně. Absolventi, převážně studenti středních škol, podstoupili pětidenní maratón studijní kresby, výtvarných konzultací a lekcí z dějin umění, architektury a designu.

 

07/2009 vernisáž žáků soukromého výtvarného oboru

Obelisk www.obeliskval.cz/starsi/14_09/posledni/k_4.htm

Studijní i volnou kresbu a malbu hlavy mohou zájemci o výtvarné umění zhlédnout na výstavě v pizzerii Al Ponte. Kromě studií antické hlavy a portrétů inspirovaných např. Rubensem nebo Schielem jsou na výstavě k vidění i studijní práce žáků, kteří se připravují na umělecké školy.

 

03/2009 všech sedm žáků úspěšně složilo zkoušky na architekturu

Obelisk www.obeliskval.cz/starsi/06_09/posledni/k_2.htm

V letošním školním roce připravoval Soukromý výtvarný obor Hany Kocourkové velmi silný ročník studentů na fakultu architektury v Praze a v Brně. Rozšířil proto klasickou výuku umění o nové obory: dějiny architektury 20. a 21. století, malé stavby, matematiku a deskriptivu.

 

 

aktuálně

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK na FESTAD 2024 je 15.6.2024

7.–11.7.2024 FestAD Praha
5.–9.8.2024 FestAD Valašské Meziříčí

PŘEDNÁŠKA O ZKOUŠKÁCH je k dipozici v prodlouženém termínu:

příprava na architekturu, design a umění

prihlaska

partneri

Rožnov pod Radhoštěmí Valmez

popiska Rem Koolhaas & OMACasa da Música / 2005
Ludwig Mies van der Rohe & Lilly Reich křeslo Barcelona / 1929
Pininfarina Modulo / 1970
Philippe Starck Juicy Salif / 1990
Frank Lloyd Wright Solomon R. Guggenheim Museum / 1959
Arne Jacobsen Egg chair / 1958